Niezawodne i nowoczesne kosiarki marki Kubota

0
Za co kochamy drewniane meble?

Profesjonalne Kosiarki z Serii G, czyli G23 i G26 to flagowe modele japońskiego koncernu. Swoją popularność zyskały dzięki: niezawodności, nieprawdopodobnej wydajności (boisko piłkarskie w niecałą godzinę), oraz w wersji HD z  możliwością wysypu trawy bezpośrednio na przyczepę (na wysokości 1,93m). Wiele udogodnień i nowatorskich rozwiązań sprawia, że operator może pracować przez cały dzień bez konieczności schodzenia z maszyny. Wyposażając Kuboty G23 i G26 w kabinę i pług do śniegu możemy ich używać również zimą. Idealnie sprawdzają się na chodnikach i wąskich parkowych i osiedlowych alejkach. Kubota G23 i Kubota G26 to w gruncie rzeczy maszyny całoroczne. Co jest największą zmorą dla firm, które mają na swoim utrzymaniu parki i skwery gęsto porośnięte drzewami? Liście, często mokre i przykryte trawą! Jak szybko i efektywnie zbierać liście pokazuje to nasz poniższy filmik:

Nowe modele Kubota G23 i G26 niski  i wysoki wysyp:

Zwiększenie mocy, poprawienie precyzji koszenia, dołożenie wspomagania kierownicy sprawia, że profesjonalne kosiarki Serii G idealnie sprawdzają się w zastosowaniach komunalnych. Kosiarki występują w dwóch opcjach: z wysokim i niskim wysypem (wielkość kosza odpowiednio 640l i 560l).

Innowacyjny układ tnący

Nawy system napędu noży, kompletnie bez wykorzystywania pasków. Noże w Kubocie serii G napędzane są za pomocą przekładni zanurzonej w kąpieli olejowej. Jest to niezwykle trwałe i mało awaryjne rozwiązanie, a poza tym pozwala nam zaoszczędzić sporo gotówki (paski napędu noży w większości traktorków ogrodowych zaczynają się od 150zł !!). Oprócz tego jeden przejazd zapewnia nam dokładne i równe skoszenie trawy na całej powierzchni. Pomagają nam w tym 4 kółka podporowe, które wyłapują nierówności i pozwalają utrzymać deck tnący w jednej płaszczyźnie, a także system zachodzenia na siebie noży (bez możliwości kolizji). W przypadku uderzenia w przeszkodę typu duży kamień studzienka itp. zostaną zerwane specjalne bolce (po dwa na nóż), dzięki czemu siła uderzenia nie zostanie przeniesiona na przekładnie.

Nowe, niezawodne silniki KUBOTA:

Napędzane przez silniki o mocy 23,3KM (g23) oraz 25,5KM (G26), profesjonalne kosiarki do trawy KUBOTA poradzą sobie z każdym zadaniem. Mokra i wysoka trawa nie jest już problemem. Chłodzone cieczą, trzycylindrowe, wysokoprężne jednostki charakteryzując się bardzo dobrym momentem obrotowym co przy koszeniu jest niezwykle ważne. Kosiarki te rozwijają prędkość odpowiednio 15km/h i 17km/h i (co jest potwierdzone robionymi przez nas pokazami) jest to też ich maksymalna prędkość robocza!!! Pełno wymiarowe boisko piłkarskie otoczone bieżnią 400metrową skosiliśmy w 50min. Taki wynik musi budzić szacunek.

Żeliwny przedni most i zdumiewający promień skrętu:

Przedni most w kosiarkach Kubota G23 i G26 zostały wykonane z odlewów żeliwnych. Dzięki temu znacznie zwiększono ich wytrzymałość, szczególnie w ciężkim, nierównym terenie. Niewielki promień skrętu pozwala na koszenie nawet w gęsto obsadzonym parku lub ogrodzie. Należy jednak pamiętać, że kosz, szczególnie w modelach z wysokim wysypem, delikatnie zachodzi i trzeba uważać, aby go nie uszkodzić.

Co jeszcze znajdziemy w Kubotach z serii G:

Jak wiadomo w trakcie koszenia, bardzo często zmuszeni jesteśmy do zmiany kierunku i prędkości jazdy. W Kubocie to nie problem. Kosiarki z serii G zostały wyposażone w napęd hydrostatyczny regulowany za pomocą jednego pedału.

Jeśli teren po którym się poruszamy jest grząski, lub chcemy pokonać duże wzniesienie, możemy sobie pomóc wykorzystując blokadę mechanizmu różnicowego tylnej osi. Uruchamiamy go jedną dźwignią przy pomocy prawej pięty. To rozwiązanie idealnie sprawdza się również podczas zastosowań zimowych.

Dla łatwiejszej kontroli i szybszego manewrowania kosiarka posiada hydrauliczne wspomaganie kierownicy. dzięki temu możemy zawracać praktycznie w miejscu.

Dodaj komentarz