Jak urządzić małą sypialnię?

0

 

Dla wielu osób sypialnia to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Zaciszny i prywatny, od rana wprawi w dobry nastrój. Co jednak powinni zrobić właściciele małych sypialni z bardzo ograniczonymi możliwościami wyposażenia?

Jakie meble wybrać do małej sypialnii?

Meble do małej sypialni powinny być lekkie, opływowe, pozbawione śmiałych zdobień i wyrazistych wzorów oraz oczywiście jasnych kolorów. Małe sypialnie wymagają mobilności, dlatego na uwagę zasługują wszystkie meble, które można wysuwać i chować, składać i rozkładać. Inteligentne szafki wokół łóżka pozwolą zaoszczędzić miejsce. Przestrzeń do spania powinna być charakterystycznie wydzielona, aby nie traciła efektu wizualnego w małej sypialni. Prostą propozycją w wydzielonych przestrzeniach jest wkomponowanie podestu w małą sypialnię lub oddzielenie sypialni od części większego wnętrza, na przykład przesuwanymi drzwiami lub niskimi regałami na książki. Stylowy zagłówek to również doskonały pomysł do małej sypialni. Jest wyrazistym elementem dekoracyjnym, który przyciąga wzrok i zdobi ściany sypialni.

Stwórz zabudowę dopasowaną do potrzeb pomieszczenia

Jeśli mikrosypialnie w apartamentowcu są oddzielone od większych pomieszczeń, lepiej zastosować przesuwne ścianki działowe niż zwykłe ścianki działowe. Można zastosować również projekty ze składanymi elementami wykonanymi z płyt meblowych. Montując przęsło na szynach, w razie potrzeby będziesz mógł częściowo wyeksponować wnętrze. Równie praktycznym rozwiązaniem jest ustawienie na ściance działowej szafy, z drzwiami z jednej strony sypialni, az drugiej sprawiającej wrażenie zwykłej ścianki działowej, pokrytej tapetą. Jeśli zamówisz front szafy w wersji lustrzanej, dodatkowo optycznie powiększysz przestrzeń małej sypialni. Jego kolor będzie odgrywał ważną rolę w aranżacji małej sypialni. Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, dlatego biel, beż czy jasna szarość to świetne palety barw do małych pomieszczeń. Idealne do każdego wnętrza, te klasyczne odcienie pomagają rozjaśnić pomieszczenie i stanowią doskonałą bazę do każdego wystroju.

Zadbaj o odpowiednią ilość światła i kolorystykę

W małej sypialni bardzo ważne jest zarówno światło naturalne, jak i sztuczne. Jasne pokoje wydają się większe, dlatego najlepiej mieć małą sypialnię z dużą ilością światła. Byłoby miło, gdyby sypialnia miała duże okno. Możesz zrezygnować z zasłon i po prostu je zostawić. Sypialnia to jednak pomieszczenie prywatne, więc jeśli zależy nam na zasłonach, wybierzmy te delikatne i przewiewne. Dobrym rozwiązaniem będą również rolety transparentne lub rolety dzień noc. Jeśli chodzi o oświetlenie sztuczne, najlepiej wybrać kilka punktów świetlnych. Byłoby to lepsze rozwiązanie niż duży żyrandol, który pięknie wygląda w dużym pokoju, ale może przytłaczać w małej sypialni. Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, dlatego biel, beż czy jasna szarość to świetne palety barw do małych pomieszczeń. Idealne do każdego wnętrza, te klasyczne odcienie pomagają rozjaśnić pomieszczenie i stanowią doskonałą bazę do każdego wystroju.

 

Dodaj komentarz