Jak urządzić mały domek letniskowy?

0

Domek letniskowy to marzenie wielu osób. Stwarza możliwość wypoczywania poza miastem w otoczeniu natury. Pozwala poczuć się jak na wakacjach, zrelaksować się i wyciszyć. Można urządzić go tak, aby był wygodny i komfortowy, a jednocześnie przytulny. Domek letniskowy może stać się wakacyjnym azylem.

Komfortowy i wygodny – czyli jaki?

Letniskowa posiadłość powinna kojarzyć się z sielską atmosferą. Dobrze jednak, żeby stwarzała namiastkę domu. Ważne, żeby wydzielić miejsce, w którym można przygotowywać i jeść posiłki oraz myć naczynia. Warto zaopatrzyć się w podstawowe sprzęty ułatwiające funkcjonowanie. Lodówka czy kuchenka to konieczne minimum, jakie powinno się znaleźć na wyposażeniu domku letniskowego.  Dzięki temu odpoczynek będzie komfortowy. Dobrze też we wnętrzu urządzić niewielkich rozmiarów łazienkę. Nie musi być luksusowa, wystarczy, że będzie spełniała swą podstawową funkcję. Miejsce do wspólnego spędzania czasu jest bardzo dobrym pomysłem. Miło posiedzieć wieczorami, grając w planszówki, słuchając muzyki i rozmawiając. Domek letniskowy jest też odpowiednim miejscem do zamontowania kominka, który w chłodniejsze wieczory ogrzeje pomieszczenie. 

Wakacyjny luz – domek letniskowy w sielskiej odsłonie

Domek letniskowy warto urządzić w zupełnie innym stylu niż własne mieszkanie. Wystrój powinien kojarzyć się z wakacjami i wypoczynkiem. Warto zadbać o odpowiednie wyposażenie, meble, sprzęty i materiały. Domek można zaaranżować w wiejskim stylu, wprowadzić do niego dużo natury, jasnych kolorów, drewna i miękkich tekstyliów. Takie otoczenie oddaje atmosferę letniego luzu. Wiklina, ceramika, obrazki pozwolą stworzyć harmonijny wystrój. Dobrze sprawdzi się też nawiązanie do stylu marynistycznego czy skandynawskiego. Jasne pastelowe barwy czy rozmyte biele i szarości rozjaśnią wnętrze i dodadzą mu lekkości. Elementy w postaci drewnianych ozdób, polnych kwiatów i latarenek ze świecami ocieplą wnętrze i sprawią, że będzie przytulne. Wystrój wakacyjnego domku to często zbiór rzeczy, które latami gromadzone są przez domowników. Niepotrzebnie zagracające mieszkanie mają szansę odnaleźć się w nowej aranżacji i zyskać nowe życie.

Pokój pod chmurką – wygodny taras

Wakacyjne życie zwykle koncentruje się na zewnątrz. Dobrze więc gdy domek stwarza taką możliwość. Nawet niewielkich rozmiarów, niezadaszony taras potrafi stać się miejscem, które jest najczęściej użytkowane. Meble ogrodowe lub prowizorycznie stworzone siedziska z palet świetnie nadają jako wyposażenie kącika wypoczynkowego. Wystarczy kilka kolorowych poduszek, dywaników i powstaje klimatyczny zakątek. Duży parasol zapewni ochronę przed słońcem lub niepogodą. Donice lub skrzynki z kwiatami uzupełnią sielską aranżację. Nie może zabraknąć grilla, który jest niezastąpiony w letniej kuchni. Taras powinien być miejscem odpoczynku i dobrej zabawy.

 

 

Dodaj komentarz