Co można zrobić z opony do ogrodu?

0

Co można zrobić z opony do ogrodu?

Ozdoby z opon to przyjazny dla środowiska sposób na ponowne wykorzystanie starych opon i zapobieganie ich trafianiu na wysypiska śmieci. Zadbaj o planetę i stwórz własny ekologiczny ogród opon! Gdy następnym razem będziesz mieć zapasowe ogumienie w garażu – nie wyrzucaj go!

Opony jako donice na kwiaty

Ogrodnicy coraz częściej przekształcają zużyte lub poddane recyklingowi opony w donice, w których można przechowywać różne rośliny, od warzyw po kwitnące krzewy. Opony z recyklingu są świetnymi doniczkami, ponieważ są solidne i wytrzymują niskie temperatury oraz silny wiatr i deszcz. Są również wystarczająco głębokie, aby rośliny mogły się zakorzenić. Ponadto można w nich wywiercić otwory, aby ułatwić odprowadzanie wody. Gdy opony nagrzewają się na słońcu, gleba wysycha szybciej, utrzymując ciepło i zapobiegając gniciu korzeni. Łatwiej jest również kontrolować wzrost chwastów w ogrodach z oponami, ponieważ ograniczone środowisko nie pozwala na tak łatwe rozprzestrzenianie się chwastów!

Jak sadzić rośliny w oponach?

Aby stworzyć własny, recyklingowy ogród, wypełnij zużytą oponę ziemią, a następnie posiej nasiona lub rośliny według własnego uznania. Ułóż opony w stos, aby stworzyć piętra lub użyj pojedynczych opon jako oddzielnych i zamkniętych donic. Dodaj odrobinę koloru, malując zewnętrzną stronę opon i dopasuj je jeszcze bardziej do projektu swojego ogrodu lub krajobrazu. A co powiesz na inne pomysły?

Wisząca donica do opon

Zamiast płacić mnóstwo pieniędzy za kupowanie wiszących koszy z kwiatami, możesz zamiast tego rozważyć użycie starych opon. Nie tylko wyglądają fantastycznie, ale można je również dostosować do dowolnego schematu projektowego.

Pojemnik na kompost

Opony dobrze sprawdzają się również jako pojemniki na kompost, ponieważ są głębokie i mieszczą wiele materiałów. Dodaj do opony odpady organiczne, takie jak skórki owoców, stare warzywa, torebki herbaty i sadzonki roślin. Zmieszaj z ziemią, a z czasem odpady zamienią się w kompost, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie.

Sztuka ogrodowa z opon

Jest tak wiele do powiedzenia na temat dzieł sztuki w ogrodzie! Pomaga ożywić wszystko, nawet zanim rośliny zaczną kwitnąć. Jednym z łatwych sposobów na rozjaśnienie ogrodu jest włączenie sztuki zewnętrznej ze starymi oponami. Możesz użyć farby i kreatywnego układania, aby stworzyć ulubioną kreskówkę, zwierze lub postać. Użyj własnej wyobraźni!

Huśtawka z opon do ogrodu

Nie ma nic bardziej klasycznego niż opona, której można dać drugie życie i zamienić ją w podwórkową huśtawkę. Ten pomysł jest nie tylko funkcjonalny, ale i piękny! Wystarczy, że wytniesz w oponie dziury i przewiążesz przez nie wytrzymałą linę, tworząc w ten sposób siedzisko. Następnie zawieś liny na dowolnym drzewie lub stojaku na swoim podwórku. I gotowe! Radość gwarantowana.

Dodaj komentarz