Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

0

Krety to ssaki znane wszystkim ze swojej zdolności do kopania tuneli w ziemi oraz słabego wzroku, gdyż potrafią odróżnić tylko światło od ciemności. Inwazja kretów w ogrodzie nie jest groźna pod względem chorób czy infekcji, ale może stanowić problem dla wzrostu roślin i wyglądu ogrodu, ponieważ ich tunele mogą uszkadzać korzenie roślin. Podpowiadamy , jak pozbyć się kreta z ogrodu.

 Jak pozbyć się kreta za pomocą octu 

Krety nie przenoszą chorób, więc nie ma potrzeby ich tępić, wystarczy zastosować metodę, która odstraszy je bez szkody dla nich. Najskuteczniejszą metodą na odstraszenie kretów bez uciekania się do środków chemicznych, które niszczą ogród, jest ocet. Jest to metoda bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Aby zrobić odstraszacz kretów z octem, użyj białego octu i wykonaj poniższe kroki:

  • Napełnij butelkę ze spryskiwaczem w proporcjach 50/50 białym octem i wodą.
  • Zaobserwuj i określ, gdzie w Twoim ogrodzie znajdują się bruzdy lub kopce ziemi.
  • Spryskaj kretowiska z zewnątrz octem.
  • Silny zapach produktu wypędzi krety z Twojego ogrodu. Możesz również użyć tej metody prewencyjnie, aby utrzymać krety z dala od swojego ogrodu. Wystarczy spryskać glebę
  • wokół obwodu ogrodu octem, aby zadziałał jako środek odstraszający. Ocet przydaje się również do eliminowania innych rodzajów szkodników. 

A jeśli szukasz innych rodzajów domowych środków do odstraszania kretów bez konieczności stosowania pułapek na krety lub ich eksterminacji, oto kilka opcji.

Czarny bez

Jest to bardzo skuteczny środek na utrzymanie zarówno kretów jak i myszy z dala od Twojego ogrodu. Wystarczy przez 3 dni fermentować kilogram liści czarnego bzu w 10 litrach wody. Po tym czasie wystarczy przecedzić mieszankę do konewki i powstałym płynem podlać ogród.

Ruta zwyczajna

Ruta zwyczajna to roślina o silnym, ostrym zapachu, który odstrasza krety. Bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się kreta z ogrodu jest posadzenie ruty zwyczajnej w każdym zakątku ogrodu, aby krety nie mogły się tam dostać. Jeśli to zrobią, silny zapach je odstraszy.

Wilczomlecz groszkowy

Jest to roślina należąca do rodziny wilczomleczowatych i jest znana głównie z tego, że potrafi odstraszyć krety. Jej naukowa nazwa to euphorbia lathyris, ale powszechnie znana jest jako roślina antykretowa. Jest to bardzo łatwa w uprawie roślina, która dorasta do wysokości 1,5 metra.

Jeśli krety niszczą Twój ogród i psują kwiaty, wilczomlecz groszkowy może być rozwiązaniem, które pozwoli przegonić tych małych najeźdźców.

Wiatraki

Hałasy i wibracje zwykle denerwują krety i inne gryzonie. Dobrym sposobem na ich odstraszenie bez robienia im krzywdy jest umieszczenie wiatraków wbitych w ziemię. Gdy wiatr zawieje i obróci łopatki, wytworzy w ziemi drgania, które odstraszą krety.

 

 

Dodaj komentarz