Jak dbać o meble ogrodowe aby służyły nam dłużej – najlepsze sposoby

0
jak dbać o meble ogrodowe

Podczas sezonu meble ogrodowe są intensywnie użytkowane i narażone na warunki pogodowe takie jak deszcz i ostre słońce. Jeśli chcesz, aby cały czas wyglądały dobrze i posłużyły Ci przez wiele lat, to musisz odpowiednio o nie zadbać.

Jak dbać o meble ogrodowe z metalu

Meble ogrodowe wykonane z żeliwa są masywne i odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli chcesz, aby zdobiły Twój ogród na długi czas, to co jakiś czas przejedź po nich drucianą szczotką i pomaluj na nowo. Meble wykonane z aluminium, które są lekkie i nowoczesne możesz trzymać na zewnątrz przez cały rok. Jedyne co musisz z nimi zrobić to umyć je raz na jakiś czas. Meble wykonane z tych materiałów to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na ich pielęgnacje.

Jak dbać o meble ogrodowe z drewna

Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych rodzai drewna. Powinny być one dobrze zaimpregnowane i polakierowane, co przedłuży ich żywotność. Przed zimą należy je dokładnie umyć i pozostawić do wyschnięcia. Następnie owinąć folią w taki sposób, aby dostawało się pod nią powietrze. Meble wykonane z drewna powinny być przechowywane zimą w miejscu, gdzie jest chłodno, ale temperatura nie spada jednocześnie poniżej zera. Może to być np. garaż lub strych. Gdy nadejdzie wiosna, należy zobaczyć czy w którymś miejscu nie pojawiły się pęknięcia. Jeśli tak należy je przeszlifować i pokryć lakierem. Meble, które nie są zaimpregnowane i polakierowane, należy pokryć specjalnym olejem przed postawieniem ich w ogrodzie. Zabieg ten trzeba powtórzyć również przed zimą.

Jak dbać o meble ogrodowe z wikliny i rattanu

Meble ogrodowe wykonane z tych materiałów prezentują się bardzo ładnie i nadają ogrodowi przytulnego charakteru. Niestety nie są one trwałe i należy bardzo na nie uważać. Lepiej będzie, jeśli podczas lata i wiosny będą schowane pod zadaszeniem, w którym nie będą narażone na złe warunki atmosferyczne. Zimą należy je schować i dokładnie okryć materiałem, aby się nie poniszczyły. Jeśli chodzi o ich czyszczenie, to można to robić miękką gąbką lub ściereczką. Możesz do tego użyć wody i mydła lub innych preparatów, które przeznaczone są do czyszczenia takiego materiału jak wiklina i rattan.

Jak dbać o meble ogrodowe z plastiku

Plastikowe meble są lekkie i łatwe w konserwacji. Mogą przetrwać wiele sezonów pod warunkiem, że nie zapomnimy o ich czyszczeniu wodą z mydłem. Podczas silnych wiatrów lepiej jest je schować, ponieważ mogą odlecieć i złamać się o napotkane przeszkody.

Dodaj komentarz