Najwięksi producenci środków ochrony roślin

0
producentów środków ochrony roślin

Środki ochrony roślin to preparaty tworzone z myślą o zwalczaniu szkodników, chwastów czy grzybów niszczących uprawy. Trudno wyobrazić sobie bez nich rolnictwo i uprawę wszelkich roślin w dzisiejszych czasach, dlatego też stosowane są powszechnie,  a produkuje je mnóstwo firm. Istnieją jednak producenci, którzy wyprzedzają konkurencję, cieszą się od lat coraz większym zaufaniem wśród klientów i stanowią gigantów w tej branży. Jak wygląda lista największych producentów środków ochrony roślin? Poniżej znajduje się opis kilku najważniejszych firm w tej branży.

Adama

Adama to globalna firma i światowy lider w zakresie produkcji środków ochrony roślin. W swojej ofercie firma ma ogromny wybór środków chwastobójczych, grzybobójczych czy też owadobójczych, które zapobiegają powstaniu strat w plonach i sprawiają, że są one bardziej obfite. Firmie przyświeca chęć rozwiązania jednego z najważniejszych problemów ludzkości, a mianowicie zaopatrywania ludzi w żywność. Firma istnieje od siedemdziesięciu lat, a czas ten poświęciła na zdobywanie doświadczenia, wypracowanie najwyższych standardów, a także wprowadzanie nowych technologii w zakresie chemii, która jest skuteczna, ale i bezpieczna dla środowiska.

Bayer CropScience

Firma ta powstała w drugiej połowie XIX wieku w Niemczech, a na przestrzeni dekad stała się liderem w zakresie produkcji środków ochrony roślin. W swojej ofercie firma ma dziesiątki preparatów tworzonych z myślą o bezpiecznej uprawie najróżniejszych roślin i warzyw, wśród których znajdują się zarówno fungicydy i herbicydy, jak i insektycydy. Koncentraty firmy Bayer od lat cieszą się uznaniem wśród rolników, stanowiąc dla nich realne narzędzie do poprawienia plonów.

DuPont

DuPont to obecnie jeden z największych koncernów chemicznych na całym świecie. Amerykańska firma powstała w 1802 roku, co czyni ją również jedną z najstarszych firm tego rodzaju. W swojej ofercie firma ma mnóstwo specjalnych preparatów chroniących rośliny i to zarówno w postaci granulek, jak i koncentratów rozcieńczanych w wodzie. Produkty firmy są znane i cenione na całym świecie.

Ciech

Ciech jest wiodącym producentem środków ochrony roślin w Europie. Założona w 1996 roku spółka Ciech Agro oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do ochrony upraw przed szkodnikami, chorobami i chwastami. Firma produkuje szereg insektycydów, fungicydów, herbicydów i innych produktów przeznaczonych do maksymalizacji plonów i minimalizacji wpływu szkodników, chorób i chwastów na produkcję. Produkty Ciech Agro są opracowywane z wykorzystaniem najnowszych badań naukowych i są dostosowane do potrzeb rolników w różnych klimatach i regionach. Firma jest silnie obecna na rynku europejskim, posiada sieć dystrybutorów w ponad 40 krajach. Ciech Agro jest zaangażowana w dostarczanie bezpiecznych i skutecznych rozwiązań, które są dostosowane do potrzeb rolników i hodowców, zapewniające najwyższe plony i jakość upraw.

Syngenta

Syngenta to jedna z najpotężniejszych firm rolniczych na całym świecie, która zatrudnia kilkadziesiąt tysięcy osób w ponad stu krajach. Celem jej pracowników jest nieustanna praca nad innowacjami, które pozwalają coraz lepiej chronić rośliny przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak insekty, chwasty czy grzyby. Dąży do tego, aby pomóc rolnikom realizować potrzeby współczesnego świata, a jednocześnie dbać o środowisko dzięki wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań. Ponadto firma ta zajmuje się również produkcją nowych odmian nasion, technologiami cyfrowymi usprawniającymi uprawę, monitorowaniem upraw i precyzyjną aplikacją. Jest to nie tylko jedna z największych, ale również jedna z nowocześniejszych firm tego rodzaju, która od lat stara się śledzić zmiany na świecie czy zmienne potrzeby konsumentów i to do nich dostosowywać swoje produkty.

Dodaj komentarz