Dlaczego warto powierzyć ekspertyzę ornitologiczną specjaliście?

0
opinia-ornitologiczna

Opinia ornitologiczna może być bardzo przydatna. Niekiedy jednak jest ona wymagana i zgodnie z przepisami, nie będziemy mogli np. podjąć prac budowlanych, czy modernizacyjnych bez niej. Jeśli nawet to zrobimy, przyjdzie nam zapłacić za takie działania karę, a prace i tak zostaną wstrzymane. Jeśli więc mamy obowiązek dostarczenia opinii ornitologicznej, z całą pewnością nie powinniśmy się od tego uchylać. Ekspertyza z pewnością będzie dużo tańsza, aniżeli ewentualna kara za jej brak.

W jakich przypadkach opinia ornitologiczna będzie niezbędna?

Pierwszym przypadkiem kiedy opinia ornitologiczna, którą może wykonać dla nas Avesnature będzie niezbędna, jest konieczność wykonania termomodernizacji budynku. Niezależnie od tego, czy planujemy ocieplenie budynku, czy tylko jego renowację, a także wymianę elewacji, każdorazowo musimy posiadać taką ekspertyzę. Nie ma także znaczenia to, czy mieszkamy w budynku wielorodzinnym, czy zamieszkujemy domek jednorodzinny. W każdej sytuacji może zdarzyć się, że nasz dom to także dom dla ptaków, które mają tam swoje gniazda.

Z koniecznością pozyskania opinii ornitologicznej spotkamy się także w momencie kiedy to planujemy wycinkę drzew. W tym przypadku nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to jedne z częściej wybieranych lokum, przez różne gatunki ptaków. Doświadczony specjalista zweryfikuje, czy wycinka drzew nie zagraża ptakom oraz przeanalizuje, jak może ona wpłynąć na środowisko. Poznamy nasze możliwości inwestycyjne w kontekście ochrony środowiska i będziemy mogli rozpocząć pracę zgodnie ze wszelkimi normami prawnymi.

Opinia ornitologiczna wydana przez specjalistę

Opinia ornitologiczna wydana przez specjalistę jest niezbędna do otrzymania zezwolenia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Dlatego też dobrze jest powierzyć ją specjaliście, który ma w tej kwestii wieloletnie doświadczenie. Jest to dokument, który nie może zawierać błędów i niejasności. Jeśli nie będzie sporządzony poprawnie zarówno merytorycznie, jak i pod względem formalnym, zostanie odrzucony. Z kolei my stracimy nie tylko pieniądze, ale i cenny czas. Z pomocą doświadczonych ekspertów https://avesnature.com.pl/opinia-ornitologiczna-wroclaw/ unikniesz konieczności składania wyjaśnień i dokonywania poprawek, unikając w ten sposób wszelkich możliwych opóźnień. Zespół kwalifikowanych ornitologów działa szybko, a co najważniejsze skutecznie i rzetelnie.

Ekspertyza ornitologiczna powinna zostać wydana w odpowiednim terminie, zanim podejmiemy jakiekolwiek prace. Umożliwia to dokładne zaplanowanie etapów prac modernizacyjnych, czy związanych z wycinką drzew. To znacząco ułatwi nam inwestycję i sprawi, że będzie przebiegała bez zakłóceń.

Praca doświadczonego ornitologa to jednak nie tylko korzyści dla inwestora. Tylko ekspert jest w stanie wskazać nam wszelkie konsekwencje inwestycji na środowisko. Tym samym wskaże nam jak zredukować negatywne skutki inwestycji, a także w jaki sposób naprawić powstałe zniszczenia np. poprzez skrzynki lęgowe.

Profesjonalna ekspertyza na przestrzeni całej inwestycji nie jest rzeczą drogą. Dlatego najlepiej od razu przekazać sprawę w ręce specjalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem pozytywnie wpłyną na terminy realizacji naszej inwestycji, a nie dodatkowo ją opóźnią.

Dodaj komentarz