Wszystko co musicie wiedzieć o łóżku wodnym

0
Wszystko co musicie wiedzieć o łóżku wodnym

Łóżko wodne? Czemu by nie. Czy sprawdzi się lepiej niż zwykłe, klasyczne łóżko? Raczej się tego nie dowiesz, dopóki nie spróbujesz. Niektórzy bardzo je sobie chwalą, inni uważają za zbytnią ekstrawagancję. Wybór należy tylko do Ciebie.

Możesz zdecydować się na typowe łóżko wodne, albo jedynie na wypełniony płynem materac. Jakie są zalety łóżka wodnego? Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, nie odkształca się, a wchodząca w skład zestawu grzałka pozwala na regulację temperatury i dostosowanie jej do swoich aktualnych potrzeb, pory roku, nastroju. Poziom ciepła ustawiany jest za pomoca termostatu.

Komu szczególnie polecane jest łóżko wodne?

Przede wszystkim sprawdzi się świetnie dla osób narzekajacych na bóle pleców, karku, majacych problemy z kręgosłupem. W przypadkach poważniejszych schorzeń przed zakupem warto jednak skonsultować się z lekarzem. Dzięki możliwości pogrzania płynu i regulacji temperatury będzie świetnym rozwiązaniem także przy schorzeniach reumatycznych. Taki typ łóżka to dobry pomysł  dla alergików, gdyż wodne wypełnienie utrudnia dostęp drobnoustrojów. Polecane także dla osób cierpiących na bezsenność.

Ok, spanie na łóżku wodnym to musi być prawdziwa frajda, ale co jeśli nagle przebije się, pęknie, woda wycieknie i zaleje mi całą sypialnię?

Cóż, obawy są trochę uzasadnione, gdyż taki łożko może pomieścić nawet 300 litrów wody! Sypialniana powódz nie byłaby zatem powodem do śmiechu.  Zwróćmy zatem uwagę na odpowiednie zabezpieczenie łóżka przed przebiciem. Najbezpieczniejsze są modele umieszczone w tzw. wannie, wykonanej z tworzywa sztucznego. Poleca się  także wybór modelu wielokomorowego – dzięki temu w razie ewentualnej katastrofy woda wycieknie tylko z jednej komory, a nie z całego łóżka. To nam raczej nie grozi! Nowoczesne łóżka wodne są  w pełni bezpieczne.

Dzieci skaczące po łóżku nie stanowią zagrożenia. Profilaktycznie nie poleca się jednak  obcinania w łóżku wodnym paznokci ostrymi nożyczkami, piłowania ich, krojenia sałatki, czy wykonywania innych czynności przy pomocy ostrych narzędzi i przedmiotów – chyba, że na własną odpowiedzialność.

A jak zadbać o takie łóżko? Kupić i gotowe?

Po zakupie musimy samodzielnie napełnić materac wodą. Dodajemy do niej środek antybakteryjny – klimatyzator.

Czy płyn należy wymieniać? Jak często?

Nie, płynu nie trzeba wymieniać, jeśli zastosujemy się do zaleceń producenta i będziemy uzupełniać zawartość preparatu bakteriobójczego. Jednak należy pamiętać, że czyszczenie powierzchni materaca wymaga zastosowania specjalistycznych środków, a jeżeli chcemy go przenieść w inne miejsce, zaleca się uprzednie wypuszczenie wody.

A może pachnącego łóżko wodne?

Łóżka wodne w normalnym warunkach są bezzapachowe. Potrafią jednak przekazywać zapachy z wnętrza materaca na zewnątrz. Co za tym stoi, jeżeli dolejemy do środka jakiś zapach, będzie on delikatnie uwalniany podczas snu.

W Niemczech już ponad 2 miliony osób śpi na łóżku wodnym. A czy w Polsce łóżka wodne zdobywają swoich zwolenników? Może ktoś z waszych znajomych jest szczęśliwym, bądź nieszczęśliwym posiadaczem takiego właśnie łóżka? A może wy sami zastanawiacie się nad jego zakupem?

Dodaj komentarz