Piaskowiec – ponadczasowa ozdoba Twojego domu i ogrodu!

0
piaskowiec

Współczesne wnętrza mają to do siebie, że do ich aranżacji wykorzystujemy naturalne materiały, które zdobią meble oraz ściany. Najczęściej wybieramy drewno, a zaraz za nim kamień w różnych odsłonach. W zależności od aranżacyjnego stylu jedne materiały sprawdzą się lepiej, a inne gorzej. Niezmiennie jednak to właśnie drewno, a zaraz za nim granit, czy piaskowiec królują we wnętrzach wielu domów oraz mieszkań. Są to ponadczasowe materiały, jednak hitem tego sezonu stał się piaskowiec. Co takiego w sobie ma, że jest tak chętnie wybierany? I gdzie najlepiej się sprawdzi?

Jak powstaje piaskowiec?

Piaskowiec to wyjątkowy i niepozorny materiał, który jest drobnoziarnistą skałą osadową. Wbrew pozorom nie jest to jednak skała występująca zawsze w jednej i tej samej formie. Ze względu na miejsce wydobycia materiał występuje w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej – od bieli, przechodząc przez odcienie żółci, brązu, i czerwieni aż na czerni kończąc. Wpływ na kolor ma otaczająca go tuż przed wydobyciem warstwa wodonośna, złoża ropy lub gazu ziemnego, które nadają mu wyjątkowych właściwości.

A jeżeli już o właściwościach mowa, to nie sposób pominąć faktu, że piaskowiec cechuje się doskonałymi parametrami. Skała jest zbliżona do granitu, dlatego cechuje się wysoką odpornością na warunki pogodowe klimatu umiarkowanego, w którym żyjemy. Cecha ta jest jednak zależna od miejsc wydobycia. Nie z każdego zatem miejsca skała będzie miała takie parametry. Aby zyskać pewność, że piaskowiec będzie tak wytrzymały, warto zadbać o to, aby pochodził z kopalni – Męcina Królewska. Pozyskiwany z niej kamień po wypolerowaniu uzyskuje wysoki połysk, a przy tym dostępny jest w unikalnej, szarej kolorystyce.

Gdzie najlepiej sprawdzi się piaskowiec?

Unikalne cechy piaskowca pochodzącego z kopalni w Męcinie Królewskiej sprawiają, że skała sprawdza się doskonale jako ozdoba wnętrza domu, jak i również ogrodu. Po odpowiedniej obróbce z piaskowca można zrobić przepiękne schody, kamienne parapety, czy blaty kamienne sprawdzające się szczególnie w kuchni. Z kolei w salonie można z niego zrobić stylowy kominek, który ociepli wnętrze.

Jeżeli natomiast chodzi o zewnętrzną część domu, to piaskowiec, możne stać się częścią elewacji Twojej nieruchomości, zewnętrznymi schodami lub pięknym ogrodzeniem. Ze skały można wykonać również inne elementy ozdobne, wszelkie bloki i bryły skalne, a także pasy okładzinowe. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiednich urządzeń i metod obróbki, które pozwalają wydobyć z piaskowca, to co najlepsze.

Dodaj komentarz