Jakie meble możemy sami zrobić z palet?

0
Jakie meble możemy sami zrobić z palet?

Pierwszy raz ze stolikiem zrobionym z supermarketowej palety zetknąłem się na jednym z popularnych portali internetowych, takim z kategorii „zainspiruj się”.  Kilka dni później moją uwagę przykuło kolejne cudo, również zrobione z tego drewnianego zlepu desek. Tym razem było to łóżko. Postanowiłem baczniej przyjrzeć się temu zjawisku. Przeszukując internet natknąłem się na wiele różnych propozycji. Okazuje się, że z palet można wykonać w zasadzie wszystkie meble: łóżko, stolik, kanapę, biurko, regał na książki, półki nad łóżko czy biurko, nawet meblościankę. Fantazja ludzka nie zna granic w tym przypadku.

Stoliki w różnych rozmiarach

Mogą być wysokie, niskie, na kółkach lub stabilnie stojące. Mogą być maleńkie-kawowe, lub ogromne, obiadowe. Wszystko zależy od ilości i wielkości palet. Możemy je oczywiście indywidualnie przycinać i zmniejszać. Wiele osób na wierzch takiego stolika kładzie szybę. Wygląda to bardzo elegancko i dodaje stolikowi charakteru. Wiele osób z palet komponuje meble ogrodowe. Świetnie wyglądają takie zestawy na tle zieleni, natury.

Designerskie łóżka

Chcemy  by było ostoją spokoju, miejscem relaksu, odpoczynku, niekiedy nawet pracy.Nie zaszkodziłoby oczywiście gdyby dodatkowo było solidne i przyzwoicie się prezentowało. Miłośnicy najprostszych rozwiązań i tym razem wyszli z ciekawą propozycją.  Wystarczy kilka palet (ułożonych jedno lub dwuwarstwowo) i solidny materac. Palety można pomalować (obecnie króluje przybrudzona biel) i wygładzić. Efekt naprawdę zaskakuje.

Zestaw wypoczynkowy

Jeśli lubicie czasem posiedzieć na kanapie przed telewizorem, zrelaksować się przy lekturze ulubionego czasopisma czy książki, paletowa leżanka lub kanapa będzie idealnym rozwiązaniem. Świetnie wygląda postawiona pod ściana, z wieloma poduszkami. Dodając do tego zestawu stolik, możemy mówić o pełnym komplecie.

Meblościanki, półki, regały

Z palet można również stworzyć ciekawe meblościanki, półki czy regały na książki. Elementy palet pomalowane na biało świetnie współgrać będą z takimiż ścianami. Elementy palet mogą również stanowić świetną dekorację. Polecam dokładniejsze przeanalizowanie tego trendu. Myślę, że w tej dziedzinie wiele jest jeszcze do zrobienia.

Dodaj komentarz