Jak wybrać dywan do pomieszczenia?

0
Jak wybrać dywan do pomieszczenia?

Należy mieć świadomość, że dywan zaliczany jest do nieodłącznych elementów dziecięcego pokoju, sypialni czy salonu. Właściwie dobrany produkt może spowodować, że wnętrze będzie zdecydowanie bardziej przytulne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to najszybszy sposób na zmianę wystroju określonego pomieszczenia. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie.

Kształt oraz rozmiar

Osoby, które są zainteresowanie optycznym powiększeniem pomieszczenia powinny zdecydować się na jasny i duży dywan. Z kolei użytkownikom, którzy pragną podzielić wnętrze na strefy rekomendowane jest zdecydowanie się na zakup kilku mniejszych dywanów, niż jednego większego. Nie można oczywiście zapomnieć o tym, aby kolory ze sobą współgrały. Osoby, które chciałyby się pochwalić podłogą nie mogą kupić dywanu, który będzie ją zasłaniał. W przypadku, gdy jednak zadaniem dywanu będzie zasłonięcie całej podłogi, odległość między jego brzegiem, a ścianami powinien wynosić przynajmniej 90 cm. Dzięki temu zarówno otwieranie, jak i zamykanie drzwi nie będzie stanowiło większego problemu, gdyż dywan ich nie zablokuje.

Czym należy się sugerować przy wyborze dywanu do jadalni? Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne zmierzenie wymiarów stołu. Następnie należy do każdego z boków dodać około 120 cm. Dzięki temu omawiany produkt nie będzie przesuwał się przy odsuwaniu krzeseł. Osoby, które mają jednak w planach zakup dywanu do przedpokoju, powinny zdecydować się na model około 10 cm węższy i 50 cm krótszy od korytarza. Nie trzeba oczywiście decydować się na prostokątny kształt dywanu. W pomieszczeniach doskonale zdadzą egzamin modele owalne, okrągłe czy kwadratowe.

Wzór oraz kolor

Zalecane jest wybranie modelu w takim kolorze, który będzie spajał wszystkie barwy wykorzystane przy aranżacji określonego wnętrza. Dywan powinien się także komponować z kolorem podłogi. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwie wybrany pod względem kolorystycznym produkt może również ukształtować wizualny odbiór wnętrza. Godny uwagi jest fakt, że dzięki jaśniejszemu dywanowi całe pomieszczenie będzie wydawało się zdecydowanie bardziej przestronne. Z kolei wybór dywanu w ciemniejszym kolorze może przyczynić się do optycznego zmniejszenia pomieszczenia. Warto wiedzieć, że kolor musi także zależeć od miejsca przeznaczenia dywanu.

Należy mieć świadomość, że jasny dywan nie zda egzaminu w pomieszczeniach, w których cały czas przebywają zwierzęta. Istotne znaczenie ma także wzór omawianego produktu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że im więcej wzorów będzie znajdowało się w pomieszczeniu, tym bardziej wzorzysty powinien być dywan. W przypadku, gdy jednak dodatki i meble będą delikatnie stonowane, można spokojnie postawić na dywan we wzorzyste desenie.

Wysokość włosia

Podczas podejmowania decyzji o wysokości runa dywanu trzeba uwzględnić pomieszczenie, do którego będzie on przeznaczony. Należy mieć świadomość, że puszysty dywan z miękkim włosiem będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem do sypialni. Nie zda egzaminu we wnętrzach, w których bardzo często przebywają zwierzęta czy małe dzieci. W takich pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzi się model z krótkim runem.

Jak wybrać dywan do salonu?

Do małych oraz zamkniętych salonów warto kupić dekoracyjny dywan niewielkich rozmiarów. Można umieścić go pod stolikiem kawowym. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że duży model może wtedy wyglądać na niewłaściwie dopasowany. Do dużych mieszkań rekomendowane są większe egzemplarze. Należy jednak wtedy przestrzegać dwóch bardzo istotnych zasad. W przypadku, gdy kanapa będzie stała pod ścianą, jej frontowe nogi powinny znajdować się na dywanie przy jednoczesnym zachowaniu 20-40 cm odstępu między wypoczynkiem, a ścianą. Z kolei w sytuacji, gdy zestaw wypoczynkowy będzie ustawiony centralnie w salonie, wszystkie meble powinny znajdować się na dywanie.

Jak wybrać dywan do sypialni?

Należy mieć świadomość, że bardzo istotną funkcją omawianego produktu jest ułatwienie porannego wstawania. Bardzo istotne znaczenie ma usytuowanie dywanu w taki sposób, by każda wstająca osoba z łóżka nie miała większych problemów, a by swobodnie na nim stanąć. Zalecane jest również, by model wystawał poza obrys szafek nocnych. Oczywiście nie muszą one znajdować się bezpośrednio na dywanie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w większych sypialniach dywan może nawet wystawać z przodu łóżka. Warto pamiętać, aby przy ułożeniu dywanu uwzględnić to, w jakiej odległości od drzwi będzie się on znajdował.

Świetnym rozwiązaniem będzie zmierzenie promienia otwarcia, a następnie umieścić produkt w taki sposób, by pozwalał użytkownikom na swobodne otwieranie. Można zaobserwować, że bardzo duża liczba osób traktuje omawiany dywan, jako dopełnienie wystroju sypialni. Użytkownikom oczywiście zależy także na funkcjonalności. Najbardziej istotną kwestią przed podjęciem decyzji o zakupie powinny być osobiste upodobania.

Dodaj komentarz