Jak urządzić kawalerkę aby była funkcjonalna?

0
Jak urządzić kawalerkę aby była funkcjonalna?

Coraz większą popularnością na rynku nieruchomości cieszą się niewielkie, jednopokojowe mieszkania tzw. kawalerki. Na ich zakup decyduje się coraz więcej młodych ludzi, przede wszystkim ze względu na niskie koszy zakupu i utrzymania takiego mieszkania. Zaletą kawalerek jest także to, że wymaga znacznie mniej wkładu finansowego do urządzenia remontu, takie mieszkanie znacznie łatwiej jest wynająć. Niewielka przestrzeń to także wyzwanie aranżacyjne, dlatego warto wiedzieć jak urządzić kawalerkę aby mimo niewielkich rozmiarów była funkcjonalna a jednocześnie komfortowa i przytulna.

Wybór odpowiednich mebli

Salon w kawalerce najczęściej pełni także funkcję salonu, biura, sypialni oraz jadalni, dlatego bardzo ważny jest zakup odpowiednich mebli, tak aby nie przytłoczyły mieszkania a jednocześnie były wielofunkcyjne i kompaktowe. Najważniejszym meblem w pokoju będzie kanapa z funkcją spania, która spełni rolę sofy w ciągu dnia oraz rozkładanego łóżka w nocy. Zakup pozostałych mebli powinien być pokierowany ich wielofunkcyjnością – warto postawić na podnoszony blat, składane krzesła i stoliki, zabudowane szafy i szafki. Dużą popularnością cieszą się meble które można składać lub wkładać jeden w drugi oraz meble modułowe. Takie rozwiązania pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni a jednocześnie będą bardzo praktyczne i wyglądają naprawdę efektownie.

Aranżacja kuchni w kawalerce

Małe mieszkania najczęściej nie posiadają osobnej kuchni a jedynie wyposażone są w niewielki aneks kuchenny. Aneks w małych mieszkaniach najczęściej łączy funkcję kuchni oraz jadalni. Jak zmieścić w nim wszystkie potrzebne sprzęty aby był praktyczny i funkcjonalny? W niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzą się meble na wymiar: szafki wiszące sięgające do samego sufitu, zabudowana lodówka oraz piekarnik, niewielka płyta indukcyjna umieszczona na blacie. Warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie. W kawalerkach często stosuje się tzw. półwyspy które pełnią funkcję miejsca przygotowywania posiłków a także blatu przy którym można spokojnie zjeść posiłek.

Niewielka łazienka też może być komfortowa

Decydując się na zakup kawalerki warto pogodzić się z faktem, że montaż wanny w łazience nie będzie dobrym pomysłem. W niewielkich łazienkach doskonale sprawdzają się prysznice bez brodzika, z odpływem liniowym, oddzielone jedynie szybą od pozostałej części pomieszczenia. W celu zoptymalizowania miejsca warto wybrać ceramikę oraz szafki modułowe podwieszane, które zaoszczędzą przestrzeń na podłodze i powiększą pomieszczenie.

Dodaj komentarz