Jak dbać o meble ogrodowe latem?

Każdy posiadacz mebli ogrodowych z pewnością uwielbia z nich korzystać. Jeśli również posiadasz takie meble, to zapewne chciałbyś, aby służył ci one jak najdłużej. Co możesz, więc zrobić, aby przedłużyć ich trwałość? Spróbujemy pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Przeczytaj zalecenia producenta

Ten punkt jest najważniejszy na naszej liście, ponieważ zazwyczaj producenci w takich zaleceniach zawierają wszystkie najważniejsze informacje o tym jak dbać o danym mebel. Koniecznie zapoznaj się z takim dokumentem i bezwzględnie stosuj się do informacji tam zawartych. Dzięki temu z pewnością przedłużysz żywotność swoich mebli i będzie mógł się bardzo długo cieszyć z korzystania z nich.

Co zrobić z meblami ogrodowymi zimą?

Jeżeli wiesz, że warunki atmosferyczne oraz materiał, z którego są wykonane twoje meble – możesz zostawić je na dworze. Jeśli, jednak masz jakiekolwiek obawy, że zimowa pogoda mogłaby je zniszczyć – schowaj je w bezpiecznym, suchym miejscu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że będziesz mógł ich używać również następnego lata.

Chroń je przed warunkami atmosferycznymi

I choć większość z nas wie, że meble ogrodowe należy zabezpieczać przed wielkimi wichurami czy ulewami, to nie wielu pamięta, że również promienie słoneczne mogą być dla nich szkodliwe. Oczywiście nie sprawiają one tak wielkich szkód jak ulewa, jeśli jednak nie chcesz, aby twoje meble szybko wypłowiały i stały się nieco brzydsze – koniecznie chroń je również w czasie bardzo słonecznych dni. Jeżeli wyjeżdżasz na kilka dni lub nawet dłużej, to bez względu na to, jakie są prognozy pogody – zabezpiecz meble na jakąkolwiek sytuację. Dzięki temu będziesz miał pewność, że gdy wrócisz, twoje meble będą w takim samym stanie jak je zostawiłeś.

Zabezpiecz przed dzikimi zwierzętami

Niektóre zwierzęta mogą bardzo poważnie uszkodzić twoje meble ogrodowe. W szczególności mogą być to dzikie koty, które mogą zrobić sobie z twoich rzeczy bardzo dobry drapak. Może tak się stać w szczególności jeśli twoje meble sa wykonane ze skóry. Jednakże jeśli twoje meble są wykonane z innych materiałów, niestety nie oznacza to, że są bezpieczne od zwierząt. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, odstraszające zwierzęta. Pamiętaj, jednak aby wybierać tylko te środki, które są bezpieczne dla zwierząt, chcesz tylko ochronić swoje meble, a nie zrobić krzywdę zwierzętom. Nie zapominaj również, że niektóre z takich preparatów, mogą brudzić meble, dlatego zawsze najpierw testuj je w małych i niewidocznych miejscach.

Dodaj komentarz