Piękny ogród na koniec letniego sezonu? Tak to możliwe!

0
projektowanie ogrodów w Grudziądzu

Lato zmierzające już ku końcowi wcale nie musi oznaczać, że nasz przydomowy ogród przybierze smutny i ponury charakter. Wbrew pozorom początek września to czas, w którym możemy dostrzec te rośliny, które przez ostatnie tygodnie czekały cierpliwie na ostatki lata.

Wiele osób uważa, że to właśnie te ostatnie dni lata są najpiękniejsze. Pogoda sprzyja leniwemu popołudniu w ogrodzie, w którym nie panują już mordercze upały. Początek września to zatem odpowiedni moment na wykorzystanie ostatnich, ciepłych i przyjemnych promieni słońca.

Jak wykorzystać ostatnie dni lata w ogrodzie?

Nadchodząca jesień, to sezon wegetacyjny, w którym przyroda już niedługo zacznie szykować się do zimowego spoczynku. Być może jeszcze tego nie widać, ale lada dzień wszelkie procesy związane z rozwojem roślin ulegną spowolnieniu.

Jak zapewniają specjaliści, projektowanie ogrodów w Grudziądzu jesienią to czas intensywnej pracy – zwłaszcza dla żarliwego ogrodnika. Wrzesień to nie tylko czas zbiorów w ogrodzie, lecz także przygotowań do zimy. Wbrew pozorom obecny miesiąc jest doskonałym momentem na posadzenie wielu roślin lub przesadzenie tych już rosnących. Nasza praca włożona w ogród pod koniec lata, zaowocuje jego pięknym wyglądem wczesną wiosną.

Jesienne nasadzenie w ogrodzie należy wykonać bardzo rozważnie – warto zatem odpowiednio wcześniej je zaplanować. Te rośliny, które kwitną późnym latem i wczesną jesienią najlepiej jest sadzić w niewielkich grupach pomiędzy tymi roślinami, które kończą już swoje kwitnienie. Takie rozplanowanie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ miejsca, w których letnie rośliny zaczną więdnąć, zostaną ożywione przez jesienne gatunki. Poszczególne gatunki roślin dobieraj jednak rozsądnie – ich zbyt duża ilość sprawi, że wiosenny ogród będzie świecił pustkami.

Idealne gatunki roślin na wczesną jesień

Jesienny ogród wcale nie musi umierać. Wystarczy zadbać o odpowiednie rośliny, które we wrześniu cieszą się bogactwem i różnorodnością barw. Według doświadczonych projektantów z http://e-zielonaoaza.pl/ aranżacja ogrodu na jesień powinna uwzględniać przede wszystkim wrzosy, które rozjaśnią ogród w nadchodzącej jesieni.

W jesiennym ogrodzie doskonale sprawdzą się także iglaki oraz kwitnące róże, które będą stanowiły odpowiednie dopełnienie dla posadzonych wrzosów. We wrześniowym ogrodzie nie powinno także zabraknąć chryzantem, które można uprawiać w ogrodzie albo na balkonie lub tarasie. Miejsca te możemy urozmaicić ozdobnymi papryczkami, przeznaczonymi do uprawy doniczkowej.

Dodaj komentarz