Czym kierowac się przy wyborze mebli?

0
Czym kierowac się przy wyborze mebli?

Jak wybrać meble? W urządzaniu mieszkania jednym z podstawowych problemów jest nie tylko kwestia: jakie wybrać meble?, ale także: od czego zacząć urządzać mieszkanie? Stworzenie bowiem wnętrza z duszą, ciepłego, przytulnego, wyrażającego nasza osobowość to zadanie niełatwe, wymagające wyczucia, fantazji i trafionych pomysłów. Jednak nawet ten chaos, jakim jest urządzanie mieszkania, można ogarnąć, a rozwiązaniem najlepszym będzie sprecyzowanie swoich idywidualnych przyzwyczajeń i upodobań.

Możemy zacząć od odpowiedzi na pytanie, który mebel jest naszym ulubionym, który góruje nad innymi i wymaga naszym zdaniem specjalnego wyeksponowania. Zależy to często od tego, ile czasu przebywamy w danym pomieszczeniu i co sprawia nam największą przyjemność. Może być to korzystanie z wielkiego, solidnego, stołu z krzesłami z litego drewna sosnowego, który stanowi ośrodek życia domowników, ale równie dobrze może się ono skupiać wokół olbrzymiego, dębowego regału z książkami, mieszczącego wszystkie ulubione tytuły. Znajdą się też z pewnością i miłośnicy tradycyjnego, okazałego mahoniowego biurka, które nadaje ton całemu pomieszczeniu. Głównym elementem naszego mieszkania może być także klonowa szafka pod telewizor, która wspólnie z zestawem wypoczynkomym zamieni tę część mieszkania w najczęściej eksploatowaną przestrzeń. Amatorzy relaksu i odpoczynku za swoje ulubione miejsce uznają sypialnię, wyposażoną w wygodne, olchowe łoże, natomiast dla amatorów kuchennych eksperymentów tym głównym elementem wyposażenia bedą pojemne szafki kuchenne wykonane z calvadosu lub drzewa wiśniowego, uwieńczone eleganckim, marmurowym blatem.

Kiedy wybierzemy już ten jeden najistotniejszy mebel, wokół którego toczy się życie, ważne jest byśmy go umiejętnie wyodrębnili oraz uzupełnli innymi, tak by wnętrze było spójne i przemyślane. Czasy, kiedy urządzanie mieszkania było równoznaczne z zakupem przypadkowych sprzętów z meblościanką na czele już bowiem bezpowrotnie minęły. Teraz urządzanie mieszkania to kształtowanie przestrzeni, która musi być perfekcyjnie dopasowana do naszej osobowości, wyposażona w meble, które kształtem, kolorem i ustawieniem tworzą mieszkanie idealne, z których każdy jest na właściwym miejscu i współtworzy klimat wnętrza.

Dodaj komentarz