Szkło lodowe, czyli jak stworzyć eleganckie wnętrze

0
szło lodowe efekt

Choć szkło ozdobne nie zawsze jest oczywistym wyborem w zakresie aranżacji wnętrz, coraz częściej staje się popularnym elementem, ozdabiającym pomieszczenia w domach, mieszkaniach czy biurach. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów szkła w wystroju wnętrz jest szkło lodowe. W swojej strukturze przypomina ono zamarzniętą, potłuczoną taflę wody, która daje intrygujące efekty świetlne i zapewnia niepowtarzalny wygląd. Jak wykorzystać szkło lodowe w dekoracji i sprawić, aby wnętrze miało unikatowy, oryginalny charakter?

Czym jest i jak powstaje szkło lodowe?

Szkło lodowe daje efekt rozbitej struktury, mimo że jego powierzchnia jest gładka i nienaruszona. Uzyskanie takiego wyglądu jest możliwe dzięki zespoleniu trzech warstw szklanych – dwóch zewnętrznych, przezroczystych tafli i jednej wewnętrznej, także przezroczystej, ale rozbitej. Spoiwem pomiędzy tymi warstwami jest żywica. Zewnętrzne tafle to szkło odprężone, zaś szkło umieszczone pomiędzy nimi to szkło hartowane.

Szkło lodowe dostępne jest zarówno w wersji zwykłej, jak i kolorowej. Barwę może nadawać mu szkło barwione lub barwnik dodany do żywicy. Materiał ten jest zaliczany do grupy bezpiecznych. Powstaje dzięki zastosowaniu technologii laminowania.

szkło lodowe jako podłoga

Szkło lodowe jako podłoga | realizacja Prolinea | źródło: prolinea.eu

Jak wykorzystać szkło lodowe we wnętrzach?

“Potłuczone” szkło daje bardzo ciekawe efekty aranżacyjne. Materiał ten doskonale sprawdza się we wszystkich rodzajach wnętrz, począwszy od aranżacji nowoczesnej po domy w stylu klasycznym. Można tworzyć z niego zabudowę pod prysznic w łazience bądź panele ścienne w kuchni. Dzięki braku łączeń, takich jak fugi, szkło lodowe jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Ze względu na swoją wytrzymałość, szkło lodowe nadaje się także jako blat stołu, lady czy ławy. Można pokrywać nim również ściany wewnętrzne, na przykład ściankę działową oddzielającą otwarty salon od holu. Szkło lodowe daje ciekawy efekt również w formie balustrad przy schodach lub antresolach.

Jakie zalety ma szkło lodowe?

Szkło lodowe jest materiałem bardzo bezpiecznym, który w przypadku rozbicia nie kruszy się na małe elementy, lecz zachowuje swoją strukturę dzięki wewnętrznym warstwom spoiwa. Tłuczone szkło działa także jak filtr UV i umożliwia kontrolowanie przenikania ciepła, którego źródłem są promienie słońca. Materiał pochłania również dźwięki, poprawiając akustykę wnętrz. Jego najważniejszą zaletą jest jednak zapewnienie naszym aranżacjom pięknej i nietuzinkowej prezencji.

Szkło lodowe – nowoczesne aranżacje z marką Prolinea

Chciałbyś zmienić wystrój swojego domu? Sprawdź ofertę firmy Prolinea, która zajmuje się tworzeniem zabudowy szklanej ze szkła lodowego. Specjaliści pomogą nie tylko w doborze najlepszego projektu do wnętrza Twojego domu, ale również wykonają całość z najwyższej jakości materiałów oraz zamontują zabudowę ze szkła lodowego w wyznaczonym miejscu. Sprawdź, które z zastosowań szkła lodowego najlepiej dopasuje się do Twojej koncepcji.

Źródło: prolinea.eu

Dodaj komentarz