Łóżko dla rodzeństwa do małego pokoju – jak wybrać?

0
łozeczko dla rodzeństwa

Łóżko dla dzieci powinno być na tyle duże, aby zapewniało komfortowy sen. Co jednak w sytuacji, kiedy do dyspozycji mamy bardzo mało miejsca, ponieważ pokój dziecięcy liczy zaledwie kilka metrów kwadratowych, natomiast w pokoju ma mieszkać rodzeństwo? W takich przypadkach warto stawiać na rozwiązania kompaktowe, które zapewnią dzieciom wygodę podczas snu, a co za tym idzie odpoczynek i relaks a jednocześnie bez problemu zmieszczą się na niewielkiej przestrzeni.

Jak wybrać łóżko dla rodzeństwa?

Przede wszystkim powinno być one dopasowane do wzrostu dzieci. Tylko łóżko, na którym można położyć się wygodnie zapewnia bezpieczeństwo. Pod uwagę należy wziąć również wiek maluchów – jeżeli dzieci są bardzo małe nie należy wybierać konstrukcji w jakiś sposób im zagrażających, na przykład łóżek z odstającymi, czy też ostrymi elementami. Łóżko dla najmłodszych dzieci niezależnie od jego rodzaju nie powinno być również zbyt wysokie. Dobrym pomysłem jest wybranie modelu posiadającego specjalną barierkę, które zapobiegnie spadnięciu dzieci. Podczas wybierania łóżka warto zwrócić uwagę także na jego trwałość. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż dzieci wielokrotnie bezwiednie skaczą po łóżku i turlają się po nim. Często zdarza się, że dzieci rzucają się całym swoim ciężarem na łóżku lub wspólnie się siłują. Z tego też względu mebel, jakim jest łóżko dla maluchów powinno charakteryzować się mocną, solidną konstrukcją, której nie straszny żaden napór.

Podwójne łóżko dla dzieci w małym pokoju

Jeżeli łóżko podwójne dla dzieci ma się zmieścić w pokoju o małych wymiarach to oprócz tego, czy konstrukcja jest odpowiednio mocna warto wziąć pod uwagę także jego wymiary oraz rodzaj. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na przykład na podwójne łóżko dla dzieci. Stanowi ono idealne rozwiązanie w szczególności do pokoju, w którym mieszka dwójka dzieci. Łóżka podwójne mają specjalną szufladę, która sprawdza się przy małych metrażach. Wystarczy wsunąć szufladę, aby dwa łóżka momentalnie zamieniły się w niewielką kanapę. Tego rodzaju łóżka pozwalają zapewnić dzieciom komfort, a jednocześnie po złożeniu nie zabierają zbyt wiele miejsca.

Inne rodzaje łóżek dla rodzeństwa

Innym dobrym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe, jednakże jest to rozwiązanie odpowiednie w przypadku starszych dzieci. Główną zaletą tego rodzaju łóżek jest oczywiście fakt, iż zajmują one tyle miejsca, co jedno łóżko. Warto rozważyć również zakupienie łóżka domku dla dwójki dzieci. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku dwójki dzieci, które lubią bajkowe motywy. Istnieje także możliwość zakupienia półkotapczanów lub łóżek chowanych w szafie, które są rozwiązaniem stworzonym z myślą o małych sypialniach. Sprawdzają się one doskonale także w przypadku pokoi dziecięcych.

Dodaj komentarz