Na co zwracać uwagę przy kupnie mebli?

0
meble grudziądz

Meble to kluczowy element wyposażenia każdego domu. Pełnią one oczywiście funkcje użytkowe, ale też czysto dekoracyjne. Przy wyborze idealnych mebli kluczowe czynniki to cena, jakość, a także to, czy trafiają one w nasze gusta. Są pewne aspekty, na które zdecydowanie warto zwracać uwagę, aby po jakimś czasie (czy nawet już w trakcie montażu) nie stwierdzić jednak, że zakup danego mebla był błędem.

Pootwieraj wszystkie szafki

Kupując towar z ekspozycji, przed zakupem dokładnie sprawdź zawartość wszystkich szafek. Szczególnie, jeśli cena jest naprawdę atrakcyjna. Szukaj dziur, rys, pęknięć czy ciężkich do usunięcia zabrudzeń.

Może się okazać, że mebel ma jakieś wady ukryte, ale które zaważą na decyzji, czy go kupować, czy jednak nie będzie to w danej cenie opłacalne. Czasami wady produktów z ekspozycji są na tyle niewielkie, że mimo wszystko warto je kupować (ponieważ na przykład niskim kosztem można je naprawić), ale bywa, że jednak będzie to przyczyną rezygnacji z zakupów.

Zbadaj grubość poszczególnych elementów

Lekkie, mało solidne meble mają swoje zalety. Są stosunkowo tanie w wykonaniu i łatwe w przenoszeniu. Jeśli jednak zależy nam na naprawdę solidnych meblach, zawsze musimy zwracać uwagę na grubość poszczególnych elementów, a nie tylko kierować się wrażeniami wizualnymi.

Może się okazać, że pozornie bardzo masywny mebel stworzony został z bardzo cienkich warstw, które mogą mieć po prostu potencjał do uszkadzania się, zarówno w trakcie użytkowania, jak i już podczas montażu i transportu. Mowa tu na przykład o tyłach szaf czy podstawach szuflad.

Dokładnie przyjrzyj się materiałowi

Polacy bardzo chętnie wybierają meble drewniane i faktycznie mogą one wyglądać świetnie. Poza ponadczasowym designem, meble wykonane w całości z dobrej jakości drewna, poddane odpowiedniej obróbce charakteryzuje się z całą pewnością także dużą wytrzymałością oraz odpornością na wiele czynników. Jeśli kupujemy meble Grudziądz od sprawdzonego producenta, tym bardziej mamy pewność, że wybieramy meble, które posłużą nam długie lata, w niezmienionym stanie.

Ważną kwestią jest także to, czy mamy do czynienia z meblami rzeczywiście drewnianymi, czy tylko stworzonymi z tzw. “płyty”. Co oczywiste, w tym drugim przypadku mebel będzie znacznie mniej wytrzymały, aczkolwiek z pewnością też znacznie tańszy. Również w przypadku innych materiałów bywa, że producenci stosują tańsze, mniej wytrzymałe zamienniki, więc zdecydowanie powinniśmy w karcie produktu czytać, z czego dany mebel jest zrobiony.

Oceń jakość malowania

Koniecznie sprawdź, czy mebel jest pomalowany z każdej strony i w każdym, również niekoniecznie widocznym dla oka miejscu. Zwróć uwagę na to, czy lakier nie jest w którymś miejscu uszkodzony i czy nie ma jakichkolwiek niedociągnięć w malowaniu.

Dodaj komentarz