Jak montować baterie Kohlman w łazience?

0
baterie Kohlman

Urządzenie łazienki w ciekawym i funkcjonalnym stylu wcale nie jest rzeczą prostą. Nie znaczy to jednak, że jest niemożliwe. Stosując się do kilku istotnych porad, które przedstawimy w poniższym wpisie, będziesz wiedział w jaki sposób zająć się swoją łazienką tak, żeby wyglądała ona idealnie i tak też funkcjonowała. Duże znaczenie będzie mieć tutaj nie tylko dobranie odpowiednich przyborów sanitarnych, ale także armatury, takie jak chociażby baterie kranowe. Zapraszamy więc do uważnej lektury naszego poradnika na ten temat.

Montaż baterii kranowej

Nie musimy koniecznie brać hydraulika do tego, by odpowiednio wyposażyć naszą łazienkę. Doskonale sprawdzi się tutaj odrobina własnych umiejętności, a także podstawowe narzędzia. Na przykład jeżeli wybierzemy baterie Kohlman to ich założenie będzie wyjątkowo proste. Posiadają one nowoczesny kształt, który ułatwia odpowiednie osadzenie w otworze umywalki i podłączenie do instalacji wodociągowej. Na początku podłączamy rurki z wodą, a następnie należy już tylko dopilnować by dobrze przykręcić baterię do samego spodu umywalki. Tutaj przyda się nam proste narzędzie, polegające na złożeniu ze sobą rękojeści z zapadką, przedłużki oraz nasadki głębokiej o rozmiarze 13 milimetrów. Pozostaje potem już tylko odkręcić wodę i sprawdzić, czy na pewno nie dochodzi do żadnych przecieków pod umywalką. To wszystko, możemy teraz przejść do zaaranżowania reszty naszej łazienki. Podpowiedzi jak to zrobić znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Aranżacja reszty łazienki

Jeżeli mieszkamy w bloku i posiadamy bardzo niewielką łazienkę, to przede wszystkim dobrze jest pozbyć się z niej kaloryfera. W ten sposób zyskamy sporo miejsca. Natomiast grzejnik starego typu, duży żeliwny kaloryfer, można zastąpić jego nowoczesnym odpowiednikiem, tzw. drabinką. Przylega ona bardzo blisko do ściany, przez co zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna. Dlaczego? Otóż można na niej powiesić ręczniki i suszyć je natychmiast po tym, jak tylko wyjdziemy z kąpieli. Dzięki temu już po kilku minutach będą one znowu zupełnie suche, co sprawi że kolejna osoba będzie mogła rozpocząć kąpiel. Jeśli chodzi o muszlę klozetową, warto tutaj zastanowić się nad wersją montowaną pod tynkiem. Dzięki temu rurki oraz zbiornik nie będą widoczne na wierzchu. Gdy będziemy kupować baterie Kohlman, warto również sprawdzić czy producent ten nie ma w swojej ofercie muszli, które miałyby szansę pasować dobrze do naszej łazienki. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o wannę oraz kabinę prysznicową.

Dodaj komentarz