Czy warto zainwestować w baterię podtynkową w naszej łazience?

0
Jakie są zalety związane z baterią podtynkową

Remont łazienki stanowi dla każdego właściciela domu i mieszkania nie lada wyzwanie. Poza dużymi kosztami i potrzebą odpowiedniego zaplanowania małej z reguły przestrzeni czeka nas szereg dylematów dotyczących wyboru odpowiednich urządzeń sanitarnych. Brodzik czy szyba? WC podtynkowe czy kompakt? Takich pytań jest wiele, a jednym z najważniejszych jest pytanie o baterię prysznicową. Obecnie coraz częściej możemy usłyszeć o modnych i funkcjonalnych bateriach podtynkowych. Czy będzie to dobry wybór do naszej łazienki?

Co lepsze – bateria natynkowa czy podtynkowa?

Baterie podtynkowe, pomimo przeświadczenia o trudności montażu są obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem do łazienek każdego rodzaju. W tradycyjnej baterii natynkowej wszystkie elementy baterii są widoczne, a bezpośrednie połączenia z rurami są maskowane rozetami. W przypadku baterii podtynkowej widoczne są jedynie uchwyt baterii, deszczownica oraz rozeta. Podczas zakupu baterii podtynkowej należy dobrze przeanalizować tworzywo, z jakiego wykonana jest bateria. W przypadku awarii baterii natynkowej nie ma dużych problemów z wymianą urządzenia. W przypadku baterii podtynkowej niezbędne jest wyciągnięcie urządzenia ze ściany, co wiąże się z kuciem. Cena obu rozwiązań jest podobna, w związku z tym ostateczny wybór zawsze zależy od preferencji właściciela.

Czy montaż baterii podtynkowej jest skomplikowany?

Jeżeli decydujemy się na baterie podtynkowe podczas dużego remontu łazienki, nie stanowi to dla nas dużego problemu. Jeśli jednak chcemy zainstalować baterię podtynkową, nie ruszając przy okazji reszty łazienki, może się to wiązać z większą inwestycją zarówno pod względem czasu, jak i finansów. Jeżeli nie mamy doświadczenia w białym montażu, warto zlecić montaż profesjonaliście. Od odpowiedniego montażu baterii podtynkowej zależy jej żywotność, a także bezawaryjność.

Jakie są zalety związane z baterią podtynkową?

Baterie podtynkowe mogą stanowić bardzo ciekawe rozwiązanie w każdym rodzaju łazienki. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje baterii, stąd sam wygląd urządzenia doskonale wpasuje się zarówno do wnętrz tradycyjnych, glamour, jak i łazienek industrialnych. Inną, dużą zaletą baterii podtynkowych jest oszczędność przestrzeni. Jeśli dysponujemy małą łazienką, w której liczy się każdy skrawek wolnej przestrzeni, bateria podtynkowa idealnie wpasuje się w taką przestrzeń, fundując nam więcej miejsca. Najważniejsza, oprócz oryginalnego designu, jest jednak jakość i wytrzymałość baterii, dlatego to właśnie ta kwestia powinna być dla nas priorytetem.

Dodaj komentarz