gdzie kupić meble skandynawskie

Kiedy we wnętrzu mieszkania spotykamy połączenie minimalizmu, nowoczesności i elegancji, a to wszystko w jasnych kolorach połączonych z wykończeniem drewnianym – bez wątpienia mamy do czynienia ze stylem skandynawskim. Daje on ogromne pole do popisu przy aranżacji wnętrz. Charakteryzuje go przede wszystkim duża przestrzeń i brak przytłoczenia wnętrza, co jest ważne w przypadku nowoczesnego wykończenia wnętrz.

Gdzie kupić sofy, łóżka czy narożniki skandynawskie?

Wybór odpowiedniej jakości mebli jest kluczowy, by długo się nimi cieszyć. Jednym ze znanych producentów mebli w stylu skandynawskim jest firma Scandicsofa. Zajmują się oni produkcją, ale także projektowaniem wszelkich sof, łóżek, foteli i narożników, a to wszystko przy zastosowaniu ekologicznych rozwiązań. Jeśli poszukujesz mebli z najwyższej półki – będzie to najlepszy wybór. Charakterystyczne naturalne tkaniny (len, bawełna) w bogatej palecie kolorów pomogą w wystroju każdego wnętrza, zapewniając odpowiednią wygodę użytkowania sofy skandynawskiej i łóżek. Ramy mebli zaś wykonane są z najwyższej klasy austriackiego drewna bukowego, specjalnie sprowadzane z austriackich lasów odnawialnych. Jeśli szukasz mebli na lata, które są wykonane z prawdziwego, certyfikowanego, litego drewna, a nie płyt wiórowych – Scandicsofa będzie odpowiednim wyborem.

Sklepy z meblami skandynawskimi – jakie wybrać?

W przypadku wyboru mebli skandynawskich należy zadać sobie pytanie, ile chcemy wydać i jakiej jakości mebli oczekujemy. Jeśli zależy nam na szybkim wykończeniu przy niskich kosztach, można skorzystać z najpopularniejszego sklepu z meblami w stylu skandynawskim (i nie tylko), czyli Ikei. Jeśli jednak poszukujesz mebli z najwyższej półki, wykonanych z najlepszych materiałów – lepszym pomysłem będą zakupy u znanych producentów najwyższej jakości mebli w stylu skandynawskim jak, chociażby Scandicsofa, Lafaktoria czy Meble Doktór. Wybierając wysokiej jakości producentów, dostajesz meble przede wszystkim z niepowtarzalnym designem, które są wykonane z prawdziwego drewna. Wszelkie tańsze propozycje to najczęściej płyty wiórowe, które mają znacznie niższą trwałość, są podatniejsze na uszkodzenia i nie dają takiego poczucia wyjątkowości i indywidualnego wystroju wnętrz. Pamiętaj, że meble mają ogromny wpływ na odbiór wnętrza i atmosferę w nim panującą. Kolorystyka i sam styl to jedno, jednak wykonanie mebli, zastosowanie drewna sosnowego lub bukowego daje odpowiedni klimat i ma również pozytywny wpływ na osoby zmagające się z alergiami, o czym często zapominamy – a przy wykończeniu wnętrz warto pomyśleć również i o tym, szczególnie kiedy któryś z domowników z alergią się zmaga.

Dodaj komentarz