Wnętrza w stylu modern classic – na co zwrócić uwagę?

0
wnętrza

Łączy klasyczne i eleganckie elementy z nowoczesnością. Jest idealnym wyważeniem między ciężarem, a lekkością. Mowa oczywiście o stylu modern classic, który coraz częściej możemy zauważyć w modnych mieszkaniach. Czym dokładnie wyróżnia się modern classic i o czym pamiętać przy urządzaniu mieszkania? Zobacz, jak uzyskać stylową aranżację. 

Czym wyróżnia się aranżacja w stylu modern classic?

Styl modern classic łączy w sobie dwie skrajne formy – klasykę i nowoczesność. Choć mogłoby się wydawać, że takie połączenie jest niemożliwe do osiągnięcia, to wybitni architekci wnętrz pokazują nam, że jednak jak najbardziej. I to w naszym własnym domu. Musimy jednak pamiętać o kilku kluczowych cechach, które stanowią definicję tego stylu. Wnętrza modern classic oddają charakter obu stylów – nowoczesnego i klasycznego. Odpowiednio urządzone wnętrze powinno być spójne i estetyczne. Bardzo ważne są przy tym kolory, materiały, dekoracje i właściwe oświetlenie. Co ważne, w pomieszczeniu warto zadbać także o ład i symetrię. 

Styl nowoczesny wyróżnia się zimnym i minimalistycznym designem. Mieszkanie urządzone w ten sposób ma być przede wszystkim funkcjonalne. Z kolei styl klasyczny stawia na ponadczasową dekoracyjność. Nierzadko są to ciężkie meble w renesansowym i barokowym stylu, pikowane kanapy, czy welurowe obicia. Odpowiednie połączenie tych elementów daje właśnie styl modern classic.

Eleganckie i nowoczesne wnętrza – na co zwrócić uwagę przy urządzaniu?

Urządzanie mieszkania w stylu modern classic nie należy do najprostszych zadań. Ale dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Zacznij od przygotowania bazy. Ściany w aranżacji modern classic mają jasne, jednolite i stonowane kolory. Mogą to być różnego rodzaju biele i beże, a także złamane szarości. Przy tym warto postawić także na minimalistyczną podłogę. Świetnie sprawdzi się naturalne drewno w jasnych kolorach. Jeśli masz w mieszkaniu stary parkiet to po renowacji będzie idealną bazą. 

Do bazy następnie dobieraj cięższe elementy. W aranżacji modern classic nie może zabraknąć klasycznej komody z barokowymi zdobieniami, czy pikowanej kanapy. Pamiętaj, żeby na takiej sofie ułożyć minimalistyczne poduszki. Możesz także postawić na prostą kanapę, ale za to dekoracyjne poduchy, na przykład gobelinowe, czy welurowe. Bardzo ważnym dodatkiem jest także stół. Modern classic bardzo lubi się z ciężkimi, drewnianymi stołami i na przykład skórzanymi krzesłami. Takie mieszkanie zachwyci niejednego gościa.

Dodaj komentarz