Drzwi przesuwne – stylowe rozwiązanie dla małych i dużych wnętrz

0
drzwi przesuwne

Podział domowej przestrzeni i wydzielenie w niej poszczególnych pomieszczeń pomaga zwiększyć prywatność każdego domownika. W tym celu niezbędny jest montaż drzwi, które będą nie tylko dobrze spełniać to zadanie, ale również odpowiednio komponować się z całością aranżacji domu, czy mieszkania. Jeśli poszukujesz drzwi wewnętrznych, które nie ograniczają przy tym cennej przestrzeni, warto rozważyć zakup drzwi przesuwnych.

Dlaczego drzwi przesuwne są w ostatnim czasie tak chętnie wybierane?

Drzwi przesuwne to modne w ostatnim czasie rozwiązanie, które pozwala dostosować wnętrze domu do naszych aktualnych potrzeb bez zabierania cennej przestrzeni. Otwarcie takich drzwi nie zabiera cennego miejsca, a ich zamknięcie jest praktyczne i wygodne. Z tego powodu możemy śmiało zagospodarować miejsce tuż przy nich i nie martwić się tym, że postawiony kwiat, czy inny mebel stanie na drodze podczas ich otwierania.

Montaż drzwi przesuwnych to także dobre rozwiązanie dla osób, którym ciężko było zdecydować, czy połączyć część wypoczynkową domu z kuchnią. W zależności od potrzeb można w dowolnym momencie oddzielić te pomieszczenia lub szybko je połączyć poprzez rozsunięcie drzwi. Rozwiązanie sprawdzi się szczególnie podczas wizyty gości. Możemy wtedy prowadzić konwersację i jednocześnie pójść przygotować poczęstunek do kuchni nie przerywając ciekawej rozmowy. Gdy jednak na co dzień potrzebujemy odrobiny ciszy i spokoju, a ktoś z domowników pragnie poeksperymentować w kuchni, wówczas przesunięcie drzwi przesuwnych daje komfortowe warunki dla każdej osoby.

Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to stylowe rozwiązanie aranżacyjne, które sprawdzi się nie tylko do rozdzielenia salonu od kuchni. Ciekawy design i dostępne w sprzedaży różne rozmiary drzwi sprawiają, że z powodzeniem można je stosować także do innych pomieszczeń.

Mogłoby się wydawać, że drzwi przesuwne to rozwiązanie dedykowane wyłącznie ciasnym i niewielkim mieszkaniom. Przeświadczenie to wynika z niewielkiej ilości miejsca, które zajmują takie drzwi. Co ciekawe, wtedy również warto umieścić na nich lustro, w którym będzie można się przeglądać. Lustro na drzwiach niewielkiej sypialni pozwoli również optycznie powiększyć przestrzeń.

Warto także pamiętać, że wyjątkowy styl i funkcjonalność takich drzwi sprawia, że prezentują się one równie doskonale we wnętrzu przestronnego domu. Drzwi przesuwne mogą stać się ciekawą i praktyczną ozdobą, która dopełni całą aranżację, albo pozwoli rozdzielać i łączyć pozostałe pomieszczenia.

Tak naprawdę to od Twojego pomysłu zależy to, gdzie umieścisz takie drzwi. Naszym zdaniem najlepiej będą one najlepiej prezentować się w salonie połączonym z kuchnią lub sypialnią.

Na co zwracać uwagę przy zakupie przesuwanych drzwi?

Kupując drzwi przesuwne, warto zwracać uwagę nie tylko na ich aspekty wizualne, ale także montażowe. W takich drzwiach najważniejszy jest system przesuwania. To od niego zależy komfort użytkowania drzwi. Powinien być zatem solidny, pewny, sprawdzony i odpowiednio wyregulowany do Twoich potrzeb. Takim systemem jest np. płynnie działający system jezdny, który opiera się na ośmiu kółkach z łożyskami. Właśnie takie systemy stosowane są np. w drzwiach przesuwnych ze sklepu Vikk, który daje jednocześnie dożywotnią gwarancję na wszystkie wrażliwe elementy drzwi (zwłaszcza system przesuwania).

Dodaj komentarz