Jaki grzejnik łazienkowy wybrać do łazienki

0
grzejnik łazienkowy

grzejnik lazienkowy

Dobrze dobrany grzejnik łazienkowy może stanowić nie tylko doskonałą dekorację pomieszczenia, ale także zapewni odpowiedni komfort cieplny wszystkim domownikom. Grzejniki łazienkowe w dzisiejszych czasach pełnią nie tylko funkcję grzewczą. Jeśli chcesz wybrać najlepszy model do swojej łazienki, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Temperatura w łazience

Łazienka to jedyne pomieszczenie w naszych domach i mieszkaniach gdzie temperatura powietrza powinna być nieco wyższa. Jeśli chcesz, aby przebywanie w niej było przyjemne i komfortowe dbaj o to, aby temperatura utrzymywała się tam na poziomie 24 stopni Celsjusza. Prócz ładnego wyglądu grzejnik powinien przede wszystkim zapewnić nam ciepło. Dlatego wybierając odpowiedni model, pamiętaj o tym, że łazienka jest pomieszczeniem, które ma większe zapotrzebowanie na ciepło i powinna tam panować większa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach.

Jaką moc grzejnika wybrać do łazienki

Ważniejsza od wyglądu i koloru grzejnika jest moc, z jaką pracuje. Przy obliczaniu zapotrzebowania łazienki na ciepło bierz pod uwagę m.in. izolacje budynku, to czy posiada okno, wielkość pomieszczenia, a także funkcję, jaką ma spełniać grzejnik. Jeśli Twoje grzejniki łazienkowe mają służyć tylko i wyłącznie do suszenia ręczników to możesz wybrać te o małej mocy do 100 W/m2. Jeśli zaś grzejnik ma stanowić jedyne źródło ogrzewania, a izolacja budynku jest słaba i pomieszczenie narażone jest na duże utraty ciepła, to wybieraj grzejniki o mocy nawet 200 W/M2.

Materiały, z których wykonany jest grzejnik

Grzejniki łazienkowe mogą być wykonane ze stali i są najczęściej zabezpieczone powłoką antykorozyjną, ponieważ narażone są na dużą wilgoć. Dzięki temu ich żywotność się zwiększa i mogą prezentować się dobrze przez wiele lat. Wybierając grzejnik do łazienki, zwróć szczególną uwagę na rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest kaloryfer.

Wygląd grzejnika

Prócz tradycyjnych grzejników w kształcie drabinek na rynku można znaleźć także bardziej nowoczesne rozwiązania. Firmy produkujące grzejniki prześcigają się w coraz to nowszych modelach, które mają ciekawe kolory i kształty. W łatwy sposób możemy dopasować je do aranżacji swoich wnętrz i nadać pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu. Możemy wybierać spośród grzejników dekoracyjnych o ciekawych kształtach, geometrycznych bryłach lub wyjątkowych powłokach lustrzanych, a nawet magnetycznych. Czasem nawet możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że właśnie patrzymy na grzejnik, ponieważ jego design całkowicie nie przypomina tradycyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz