Jaki grzejnik łazienkowy wybrać do łazienki

grzejnik łazienkowy

grzejnik lazienkowy

Dobrze dobrany grzejnik łazienkowy może stanowić nie tylko doskonałą dekorację pomieszczenia, ale także zapewni odpowiedni komfort cieplny wszystkim domownikom. Grzejniki łazienkowe w dzisiejszych czasach pełnią nie tylko funkcję grzewczą. Jeśli chcesz wybrać najlepszy model do swojej łazienki, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Temperatura w łazience

Łazienka to jedyne pomieszczenie w naszych domach i mieszkaniach gdzie temperatura powietrza powinna być nieco wyższa. Jeśli chcesz, aby przebywanie w niej było przyjemne i komfortowe dbaj o to, aby temperatura utrzymywała się tam na poziomie 24 stopni Celsjusza. Prócz ładnego wyglądu grzejnik powinien przede wszystkim zapewnić nam ciepło. Dlatego wybierając odpowiedni model, pamiętaj o tym, że łazienka jest pomieszczeniem, które ma większe zapotrzebowanie na ciepło i powinna tam panować większa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach.

Jaką moc grzejnika wybrać do łazienki

Ważniejsza od wyglądu i koloru grzejnika jest moc, z jaką pracuje. Przy obliczaniu zapotrzebowania łazienki na ciepło bierz pod uwagę m.in. izolacje budynku, to czy posiada okno, wielkość pomieszczenia, a także funkcję, jaką ma spełniać grzejnik. Jeśli Twoje grzejniki łazienkowe mają służyć tylko i wyłącznie do suszenia ręczników to możesz wybrać te o małej mocy do 100 W/m2. Jeśli zaś grzejnik ma stanowić jedyne źródło ogrzewania, a izolacja budynku jest słaba i pomieszczenie narażone jest na duże utraty ciepła, to wybieraj grzejniki o mocy nawet 200 W/M2.

Materiały, z których wykonany jest grzejnik

Grzejniki łazienkowe mogą być wykonane ze stali i są najczęściej zabezpieczone powłoką antykorozyjną, ponieważ narażone są na dużą wilgoć. Dzięki temu ich żywotność się zwiększa i mogą prezentować się dobrze przez wiele lat. Wybierając grzejnik do łazienki, zwróć szczególną uwagę na rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest kaloryfer.

Wygląd grzejnika

Prócz tradycyjnych grzejników w kształcie drabinek na rynku można znaleźć także bardziej nowoczesne rozwiązania. Firmy produkujące grzejniki prześcigają się w coraz to nowszych modelach, które mają ciekawe kolory i kształty. W łatwy sposób możemy dopasować je do aranżacji swoich wnętrz i nadać pomieszczeniu wyjątkowego wyglądu. Możemy wybierać spośród grzejników dekoracyjnych o ciekawych kształtach, geometrycznych bryłach lub wyjątkowych powłokach lustrzanych, a nawet magnetycznych. Czasem nawet możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że właśnie patrzymy na grzejnik, ponieważ jego design całkowicie nie przypomina tradycyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz