Jak zaaranżować balkon w bloku?

0
projektowanie ogrodów w Grudziądzu

Mieszkając w bloku balkon staje się pożądanym przedłużeniem mieszkania. Te kilka metrów daje możliwość przebywania na świeżym powietrzu, latem złapania promieni słonecznych, lub stworzenia roślinnego zakątka. Aranżacja przestrzeni balkonowej zależy od tego ile mamy miejsca. Większe balkony, rozmiarem przypominające tarasy to prawdziwy skarb. W takim miejscu możemy zawiesić hamak lub postawić stolik z krzesłami. Ale mniejsze przestrzenie można wykorzystać w równie ciekawy i przyjemny sposób. Jak zaaranżować balkon w bloku?

Aranżacja balkonu: kwiecisty zakątek

Wiosna i lato to najlepszy czas na aranżację balkonu. W tym okresie z małej i betonowej przestrzeni można zrobić pełen koloru kwiecisty zakątek. Rośliny, które do tej pory trzymaliśmy w mieszkaniu, warto wystawić na zewnątrz. Świeże powietrze i słońce z całą pewnością odżywią kwiaty, szczególnie po zimowych miesiącach. Pamiętaj jednak, aby domowe rośliny wystawić na balkon dopiero, kiedy skończą się nocne przymrozki. Kwieciste balkony są urozmaiceniem przestrzeni miejskiej. W wielu miastach nawet są organizowane konkursy na najpiękniejszy balkon. Zwisające kwiaty, mieszanka kolorów i świeże zapachy pozwolą nam się przenieść w strefę głębokiego relaksu. Aranżację balkonu trzeba jednak uzależnić od strony, z której ta przestrzeń się znajduje. Niektóre kwiaty lubią miejsca nasłonecznione, inne preferują nieco więcej słońca. Jeśli nie znamy się na kwiatach, a zależy nam na pięknym i kwitnącym balkonie, to warto skorzystać z pomocy specjalistów.  Zielona Oaza, czyli projektowanie ogrodów w Grudziądzu zajmuje się nie tylko ogrodami, ale także balkonami, tarasami i aranżacją donic. Z pomocą profesjonalistów będziemy mieć pewność, że kwiaty są dopasowane do naszego klimatu. Co ważniejsze, możemy zdecydować się na wykonanie projektu online. Wystarczy podać wymiary przestrzeni oraz zdjęcia. 

Aranżacja balkonu: warzywa, owoce, zioła 

Balkony to miejsce nie tylko na kwiaty ozdobne, ale to także świetna przestrzeń na założenie zielnika, lub zasadzenie warzyw i owoców. Pomidorki cherry, małe papryczki, truskawki, czy poziomki, to tylko kilka przykładów, które z powodzeniem można hodować na balkonie. Coraz więcej osób decyduje się na zakładanie ogródków warzywno-owocowych na własny użytek. W donicy można zasadzić nawet marchewki, lub rzodkiewkę. 

W balkonowych doniczkach warto posadzić również zioła. Mięta, melisa, rozmaryn, rumianek, a nawet bazylia. Ziołowy zakątek wypełni pięknym zapachem nie tylko balkon, także kuchnię. Zioła można wykorzystać do gotowania potraw, czy parzenia herbaty.

Dodaj komentarz