Kontenery na śmieci – co można dzięki nim zutylizować?

0
kontenery na śmieci gdańsk

Może się zdarzyć, że nagromadzą nam się różnego rodzaju śmieci i będzie ich za dużo, aby wyrzucić je do zwykłego śmietnika. Przykładowo, możemy kupić nieruchomość w kiepskim stanie, którą trzeba będzie dokładnie wysprzątać lub wykonać remont generalny.

Niestety, niektórych odpadów nie można tam wyrzucać lub po prostu by się one tam nie zmieściły – dotyczy to przede wszystkim różnego typu odpadów budowlanych, takich jak gruz, ale nie tylko. Na pomoc przychodzą kontenery na śmieci do wynajęcia. Co można za ich pomocą zutylizować i czy warto z nich korzystać? Postaramy się wyjaśnić to wszystko poniżej. Zapraszamy!

Jakie odpady można wyrzucać do kontenerów?

Do kontenerów można zapakować bardzo różnorodne odpady, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że wybrany typ odpadów będzie trzeba wspomnieć przy zamawianiu kontenera i wpłynie to na jego ostateczną cenę. Można wyróżnić m.in. kontenery na gruz, ale też kontenery na śmieci Gdańsk. Do kontenerów można wrzucać takie śmieci, jak odpady budowlane, papa czy materiały izolacyjne, ale nie tylko.

Mogą się w nich znaleźć również odpady zielone (na przykład liście, fragmenty drzew i krzewów i inne tego typu elementy, które na przykład pozostały nam po posprzątaniu ogródka), nieczystości lub stare meble. Opcji jest jak widać dość sporo. Warto wspomnieć, że, jeśli zdecydujemy się na wywóz gruzu, będziemy mieli dwie opcje. Wywóz czystego gruzu, a więc takiego, który od razu może trafić do recyklingu, bądź gruzu zmieszanego (na przykład z innymi materiałami budowlanymi), który będzie trzeba najpierw oddzielić od innych śmieci.

Czy warto wynająć kontener na śmieci?

Kontener na śmieci to wygodna opcja, jeśli mamy do wyrzucenia bardzo dużo odpadów. Zamiast pozbywać się ich małymi porcjami i pozwalać im dalej zaśmiecać nieruchomość, możemy pozbyć się ich wszystkich za jednym zamachem. Wystarczy, że zamówimy kontener o odpowiednim rozmiarze i załadujemy do niego śmieci – zostanie on odebrany przez wybraną firmę, a odpady będą przewiezione do punktu utylizacji. Wszystko odbędzie się więc w sposób legalny i ekologiczny.

Jeśli nie mamy opcji, aby postawić kontener na swojej nieruchomości na kilka dni lub dłużej (na przykład z powodu braku miejsca), możemy rozważyć taką opcję, jak załadunek na poczekaniu. W jego ramach kontener nie jest nam zostawiany, a pod nieruchomość podjeżdża pojazd z kontenerem i mamy kilkadziesiąt minut, aby zapakować do niego odpady. Może się to okazać skuteczne szczególnie w przypadku, kiedy mamy relatywnie mało śmieci do wywozu.

Dodaj komentarz