Szklana zabudowa tarasu – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu

0

Nowoczesne trendy w zabudowie tarasów

Taras to komfortowy dodatek do naszego domu lub mieszkania. Na nim możemy spokojnie odpocząć po ciężkim dniu, rano wypić kawę lub herbatę oraz zjeść śniadanie, ciesząc się widokiem z tarasu oraz budzącym się do życia dniem. W porze letniej, gdy promienie słoneczne są intensywne, możemy upajać się widokiem wschodu słońca, a popołudniem i wieczorem – zachodem. Posiadanie tarasu to inwestycja w komfortowe wyposażenie domu. Co jednak wtedy, gdy jest on otwarty?

Specjaliści od zabudowy tarasów pomyśleli nad takim rozwiązaniem, żeby cieszyć się nim nawet w zimie, gdy za oknem pada śnieg i temperatura jest poniżej zera. Taras na każdą porę roku, to taras przeszkolony. Takie szklane zabudowy tarasów są eleganckie, estetyczne i praktyczne. Można korzystać z tarasu do woli, każdego dnia roku i nie przejmować się pogodą za oknem.

Zalety przeszklonych tarasów

Nowoczesny i estetyczny wygląd to nie jedyna zaleta szklanego tarasu. Cechuje go także prostota użytkowania. Dużych miast w Polsce jest wiele, ale Warszawa jest miastem szczególnym, w którym hałas posiada duże natężenie i obecny jest niemal całą dobę. Takie przeszklenia tarasów stanowią doskonałą ochronę przed hałaśliwymi dźwiękami z zewnątrz. Na zabudowanym tarasie można wypocząć w ciszy i spokoju, nawet jeżeli mieszkamy na ruchliwej ulicy.

Zabudowa tarasu zmniejsza zużycie energii, którą zużywamy na ogrzanie naszego domu. Pozwala on również obniżyć koszty renowacji budynków mieszkalnych. Wyniki z badań przeprowadzonych na Politechnice w Tampere wskazują na redukcję procesu korozji ścian tarasu do 30 proc., a w przypadku sufitu jest to nawet 50 proc.

Bez względu na pogodę, szklana zabudowa tarasu pozwala na spędzanie na nim czasu w dowolnej chwili. Przeszklenia można otwierać, co umożliwia systematyczne wietrzenie pomieszczenia oraz bezproblemowe mycie okien. Przeszklenia tarasów składają się z ruchomych paneli, które umożliwiają swobodne użytkowanie. W dowolnym momencie można uchylić całą zabudowę albo jej część. Zabudowa może być wykonana w sposób ramowy albo bezramowy.

Szklane tarasy bardzo szybko i łatwo się myje i czyści zwykłymi środkami czystości. Nie wymagają one szczególnego pielęgnowania. Szklana powierzchnia ułatwia szybkie uporanie się z brudem, kurzem i innymi zabrudzeniami. Przeszklenia tarasów są też bezpieczne w użytkowaniu. Wykonane są ze szkła hartowanego ESG, którego grubość wynosi do 12 mm. Jest to solidne szkło, odporne na wszelkie naciski i uszkodzenia oraz różnice temperatur. Oszklenie tarasu dzięki temu jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Lumon – profesjonalne szklane zabudowy tarasów

W przypadku wyboru szklanej zabudowy tarasu do własnego mieszkaniu lub domu, skorzystanie z oferty firmy Lumon (https://lumon.com/pl) będzie dobrym rozwiązaniem. Przygotowany zostanie indywidualny kosztorys, a do tego zagwarantowana będzie pomoc i doradztwo, jaką zabudowę wybrać. Firma Lumon świadczy usługi w całej Polsce, nie tylko w dużych miastach: Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Dodaj komentarz