Podłoga z żywicy, która sprawdzi się wszędzie

0
Podłoga z żywicy, która sprawdzi się wszędzie

Nie ma wątpliwości, że podłoga jest podstawą urządzania każdego wnętrza. Wystarczy źle przemyślany wybór, by w krótkim czasie konieczny był do przeprowadzenia generalny remont. Podłoga to też baza do aranżacji wnętrz w danym stylu, może być także elementem dekoracyjnym. Jaką wybierać, by spełniała wszelkie potrzeby inwestorów? Przedstawiamy podłogę z żywicy, która cieszy się coraz większą popularnością.

Podłoga praktyczna i ponadczasowa

Czy wiesz, że posadzki z żywicy jeszcze do niedana stosowane były jedynie w fabrykach, garażach albo warsztatach? To dlatego, że zupełnie nie doceniano ich zalet estetycznych, a pod uwagę brano jedynie względy praktyczne. Rzeczywiście, trzeba przyznać, że podłoga z żywicy charakteryzuje się doskonałą trwałością. Jest odporna na ciężar, brud, rysowanie, pękanie, ścieranie, wysokie i niskie temperatury, do tego nie jest droga i łatwo można ją położyć samodzielnie. W końcu doceniono też jej atuty w zakresie estetyki i dzisiaj taka podłoga coraz częściej króluje w przestrzeniach mieszkalnych, dołączyła do grupy tych, które zaliczają się do podłóg, takich jak posadzki dekoracyjne.

Podłoga z żywicy jest dzisiaj z powodzeniem stosowana nie tylko w łazienkach czy kuchniach, ale nawet w reprezentacyjnych salonach.

Czy wiesz, że do posadzki z żywicy można dodawać dowolny barwnik, a nawet drobinki kwarcu, by te mieniły się niczym brokat? Niektórzy tworzą z nich nawet unikalne kompozycje, do złudzenia przypominające te 3D. Nadal taka podłoga pozostaje w pełni antypoślizgowa i idealnie gładka, natomiast efekty wizualne są naprawdę wyjątkowe.

To podłoga z żywicy jest dzisiaj przedstawiana jako ta najbardziej trwała. Trzeba też przyznać, że nadaje się do aranżacji każdego wnętrza bez względu na styl. Ta uniwersalna, czyli biała, sprawdzi się w mieszkaniu w stylu klasycznym, skandynawskim bądź nowoczesnym. Z powodzeniem przetrwa co najmniej kilkadziesiąt lat. Warto też zaznaczyć, że wykorzystując żywicę, w całym domu czy mieszkaniu można mieć spójną, jednolitą bazę. Co więcej, taka posadzka sprawdzi się również w przestrzeni zewnętrznej, chociażby na balkonie albo przydomowym tarasie. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, jest idealna, by przez wiele lat służyć także w garażu.

Dodaj komentarz