Czas na świąteczne dekoracje domu

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi wyjątkowa, przytulna i rodzinna atmosfera. Nie da się ukryć, że dla wszystkich był to trudny rok, pandemia koronawirusa dała się mocno we znaki. Chcemy o niej jak najszybciej zapomnieć, wrócić do normalności, przynajmniej podczas okresu przedświątecznego i dni świątecznych. Chcemy cieszyć się dobrym samopoczuciem i rekompensować sobie fakt, że przecież przy wigilijnym stole nie zasiądziemy w tak licznym gronie jak zawsze, ze względu na obostrzenia. Świetnym zabiegiem jest udekorowanie mieszkania w świąteczne akcenty, czasem wystarczą naprawdę minimalistyczne dekory, by wnętrza nabrały zupełnie innego charakteru.

Praktyczne i stylowe kolory

W okresie świąt Bożego Narodzenia króluje czerwień, ale z powodzeniem można stawiać też na granat, zieleń, ponadczasową biel, złoto, srebro, czerń – potwierdza architekt wnętrz. Białystok, Kraków czy Warszawa, w każdym mieście obecne są nieco inne trendy, jakie nawiązują chociażby do kultury i tradycyjni, natomiast te barwy są typowe dla dekoracji świątecznych wszędzie.

Kolory można urozmaicić nieco brokatem, cekinami, innymi świecidełkami, które będą zwracać uwagę i pięknie “grać” światłem. Zaleca się jednak, by komponować świąteczne dodatki dekoracyjne raczej w dwóch kolorach, by świąteczny nastrój nie zamienił się w kicz.

Dekoracje, które odmienią Twoje wnętrze

Królową jest oczywiście choinka, ale coraz częściej bierzemy przykład z mieszkańców Ameryki i zaczynami stroić całe domy, a nawet tereny przed nimi. Symbolem są oczywiście choinki i Mikołaj, ale chętnie korzystamy także z figurek reniferów, świątecznych domków, dzwoneczków, skrzatów, aniołków, śnieżynek. Piękne dekoracje to też świerkowe gałęzie, girlandy, kurtyny świetlne, świeczniki, obrusy, zastawa stołowa ze świątecznymi akcentami, poduchy czy pledy. W każdym domu nie może zabraknąć jemioły. W świątecznym klimacie znajdziemy nie tylko dekoracje, ale też podstawowe elementy wyposażenia każdego mieszkania, jak wycieraczki, deski do krojenia, kubki. Z powodzeniem można dobierać je wedle własnych preferencji i potrzeb, ale również stylu, jaki panuje we wnętrzach. Świąteczny czas jest szczególnie łaskawy dla aranżacji w stylu klasycznym, bo dekoracje są głównymi ozdobnikami, ale też w stylu skandynawskim, bo świąteczne kolory pięknie komponują się z wszechobecną bielą.

Dodaj komentarz