Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

0
mieszkanie pod Warszawą

Coraz więcej osób decydujących się na zakup mieszkania, rozważa możliwość zamieszkania na obrzeżach, a nawet zupełnie poza miastem. Głównym powodem są oczywiście znacznie niższe ceny takich inwestycji. W związku z tym, że np. w Warszawie ilość terenów inwestycyjnych w stolicy jest ograniczona, deweloperzy budują nowoczesne osiedla w sąsiadujących miejscowościach. Jednak cena to nie jedyna zaleta, jaką niesie ze sobą zakup mieszkania pod Warszawą.

Jakie są zalety mieszkania pod Warszawą?

Jak już wspominaliśmy, podjęcie decyzji o wyprowadzce z Warszawy zwykle związana jest z chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. Niejednokrotnie opcję tę wybierają także młode małżeństwa z dziećmi, które pragną w możliwie jak najszybszym czasie móc cieszyć się własnymi czterema kątami. Mieszkanie poza miastem to również doskonała opcja dla osób starszych, które w codziennym życiu cenią sobie spokój i ciszę. Jakie są więc główne plusy mieszkania poza miastem?

● Jednym z argumentów przemawiającym za zamieszkaniem w podwarszawskiej miejscowości jest to, że zwykle są one doskonale skomunikowane! Dzięki temu dojazd do centrum Warszawy nie będzie zbyt skomplikowany i czasochłonny. Co więcej, wybór środków transportu jest naprawdę imponujący. W związku z tym osoby, które nie posiadają prawa jazdy czy własnego samochodu, bez problemu dostaną się do centrum miasta. Tak jest, chociażby w przypadku kompleksu Bliskie Piaseczno, na który składają się dwa budynki z otwartymi i zielonymi dziedzińcami wypoczynkowymi. Dojazd nowoczesną kolejką do stacji Warszawa Zachodnia zajmuje zaledwie 30 minut. Podobnie, jak podróż autem do ścisłego centrum stolicy.

● Osiedla mieszkaniowe usytuowane poza Warszawą gwarantują ciszę, spokój i prywatność

● Wiele osób wyprowadzających się z Warszawy obawia się, że dostęp do rozrywki czy kultury będzie tym samym znacznie utrudniony. Nic bardziej mylnego! Podwarszawskie miejscowości mogą poszczycić się doskonałą infrastrukturą, a przez to niebywałym komfortem mieszkania. Kina, teatry, sklepy i galerie są na wyciągnięcie ręki.

● Osiedla mieszkaniowe usytuowane poza Warszawą są gwarancją nowoczesnych i innowacyjnych nieruchomości. Imponujące metraże i praktyczne rozkłady mieszkań to tylko nieliczne udogodnienia, na które stawiają deweloperzy. Na szczególną uwagę zasługują także pokaźne tarasy lub balkony, loggie, własne ogródki, a niekiedy nawet baseny!

Liczne tereny zielone, a także przemyślana przestrzeń wspólna sprawia, że podwarszawskie miejscowości zyskują coraz lepszą sławę wśród rodzin z dziećmi. Niewielki ruch w okolicy nowoczesnych i strzeżonych osiedli przyczynia się do tego, że maluchy mogą od rana do wieczora spędzać bezpiecznie czas poza domem, a rodzice mogą odetchnąć od gwaru i nieustannych odgłosów samochodów pod oknem. Jedyne dźwięki to te, które zapewnia matka natura!

Dodaj komentarz