Czy warto mieć w domu schody modułowe?

0
Czy warto mieć w domu schody modułowe?

Piętro czy użytkowy strych w domu to dodatkowa przestrzeń, z której można dowolnie korzystać, tak jak z parteru. Wybór schodów to istotna kwestia – pozwala ona na swobodne korzystanie z terenów znajdujących się na górze. Od ich funkcjonalności zależy, czy będą one na tyle komfortowe, żeby można ich używać wielokrotnie w trakcie dnia. Rozwiązaniem, które często bierze się pod uwagę w nowoczesnych domach, są schody modułowe. Ich popularność jest tak duża, bo montaż tego ciągu komunikacyjnego łączącego parter z piętrem nie jest skomplikowany. Wiele osób wykorzystując swoje narzędzia dostępne w domu decyduje się umieścić je samodzielnie. Wystarczy zamówić te, które zawierają elementy trwałe, żeby prezentowały się nienagannie w pomieszczeniu. W zestawie często widoczne są zarówno elementy wykonane z naturalnych materiałów, między innymi z drewna, jak i ze sztucznych tworzyw, na przykład z aluminium.

Dlaczego warto zastanowić się nad tymi schodami w domu?

Istnieje wiele przypadków, kiedy warto decydować się na zakup schodów modułowych. Pasują przede wszystkich do tych budynków, gdzie brakuje miejsca na umieszczenie tradycyjnych, ciężkich schodów. Nadają się zarówno wtedy, gdy trzeba wygospodarować nieużytkowe dotąd poddasze, jak i podczas tworzenia w pomieszczeniu mieszkalnym dającym wiele możliwości antresoli. Zaoszczędzenie przestrzeni doceni każdy właściciel domu. Schody modułowe mają lekką konstrukcję, dlatego tak bardzo pasują do nowoczesnych wnętrz, oszczędnych w swoim wyrazie. Odnajdą się w każdym stylu wnętrzarskim, między innymi w tak często teraz branym pod uwagę stylu skandynawskim. Dzięki temu, że nie trzeba zamawiać specjalnej ekipy remontowej do zakładania tych schodów w domu, można dużo zaoszczędzić kupując ten produkt.

Jak kupić najlepsze?

Ze schodami modułowymi klient spotka się w niejednym sklepie budowlanym. Nie wszystkie jednak nadają się do zakupu. Tworzone one są w ten sposób, żeby miały różną wysokość. Trzeba przed sprowadzeniem do domu dopasować ten element do warunków, jakie panują w pomieszczeniu. Sprawdzenie parametrów pozwoli na sprawniejszy montaż i bezpieczeństwo użytkowania. Schody modułowe muszą mieć komfortowe dla człowieka ułożenie poszczególnych stopni – najlepiej jakby była to odległość 17 cm. W ten sposób nie trzeba będzie tak wysoko podnosić nóg za każdym razem, gdy trzeba się po tych szczeblach przemieszczać. Najkorzystniejsza dla klienta opcja to schody wykonane z dobrego gatunkowo drewna, a balustrady z odpornej stali nierdzewnej.

 

Dodaj komentarz