Czy przedmioty codziennego użytku mogą pełnić funkcję ozdobną?

0
grzejniki

Z jednej strony coraz większą popularnością w polskich domach cieszy się styl minimalistyczny, a z drugiej szukamy coraz to nowych rozwiązań, żeby jak najbardziej się wyróżnić i najlepiej zrobić to niewielkim kosztem. Dekoracje, które znaleźć możemy w sklepach często są banalne i kosztują znacznie więcej, niż są warte. Wobec tego pada pytanie, czy przedmioty codziennego użytku, bez których w domu obejść się nie możemy -na przykład grzejniki https://mat-dom.pl/) – mogą także pełnić funkcję dekoracyjną?

Kreatywne wykorzystanie przedmiotów kuchennych

Jakie typowe dekoracje moglibyśmy powiesić w kuchni? Co najwyżej jakąś tabliczkę, bo na inne rzeczy zazwyczaj nie ma miejsca, a do tego mogłyby zawadzać. Nie oznacza to jednak, że kuchnia musi być nudna czy pozbawiona kreatywności. Możemy na naszych gościach stworzyć piorunujące wrażenie, często przy wykorzystaniu przedmiotów, które już posiadamy. Popularnym i bardzo estetycznym rozwiązaniem jest chociażby zawieszenie na ścianie kolekcji noży, oczywiście odpowiednio zabezpieczonej. Nie dość, że będziemy mieli do niej łatwy dostęp, to jeszcze bardzo wzbogacą one naszą aranżację. W podobny sposób można wykorzystać chociażby deskę do krojenia.

Bardzo duże pole do popisu mamy także w odniesieniu do składników sypkich (mąki, cukru, soli, przypraw) czy chociażby makaronu lub kaszy. Nie musimy ukrywać tych rzeczy w szafkach, a wręcz przeciwnie – możemy jak najbardziej je wyeksponować, na czym zyskamy zarówno my (ponieważ wszystko będziemy mieli pod ręką), jak i samo pomieszczenie (będzie bardziej żywe i atrakcyjne wizualnie). Ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiednie słoiki i pojemniki, w których będziemy te składniki przechowywać.

Grzejnik elementem wystroju

Mogłoby się wydawać, że grzejniki to zło konieczne, które tylko zabiera miejsce i psuje aranżację pokoju. Być może było tak kiedyś, kiedy nie było w ich zakresie dużego wyboru, ale z pewnością nie jest tak dzisiaj. Grzejnik w zasadzie może już nawet nie wyglądać jak urządzenie grzewcze, a po prostu wymyślna dekoracja ścienna, przy tym będąc wciąż w stanie dobrze ogrzać pomieszczenie. Musimy jednak przygotować się na to, że najciekawsze wizualnie i najbardziej nietypowe grzejniki będą na ogół także tymi najdroższymi. Ponadto jeśli już mowa o ogrzewaniu, na przykład w salonie czy sypialni, ciekawym elementem ozdobnym mogą być chociażby takie relikty przeszłości jak lampa gazowa czy stary świecznik.

Nie ma wątpliwości, że to, że coś jest użyteczne nie musi źle świadczyć o jego warstwie estetycznej. Istnieje pełno przedmiotów codziennego użytku, które z powodzeniem mogą być także wykorzystane jako dekoracje. W ten sposób sporo oszczędzimy, a także nie będziemy zajmowali przestrzeni niepotrzebnymi rzeczami.

Dodaj komentarz