Styl eko – Coraz częściej używana moda?

0
styl eko

Produkty eko są ostatnimi czasy bardzo modne. Szukamy ich nie tylko na półkach sklepów spożywczych. Zafascynowani naturą chcemy przenieść ją do naszego domu. Duża ilość roślin, kolory ziemi i naturalne materiały to obowiązkowe elementy, do stosowania na styl eko.

Spokój, harmonia i prostota to najkrótszy przepis na aranżację wnętrza w stylu eko, dlatego powinno być ono lekkie, świeże i przestronne, z dużą ilością naturalnego światła. Odsłoń więc okna i zrezygnuj z ciężkich zasłon. Postaw na materiały przyjazne środowisku i proste w formie meble, najlepiej białe lub drewniane.

Wybierając tkaniny do wystroju wnętrza zrezygnuj z tworzyw sztucznych. Postaw na bawełnę organiczną i len, które idealnie wpisują się w styl eko. Są one produkowane bez dodatku szkodliwych środków chemicznych, a ponadto są przewiewne i miłe w dotyku.

Ważnym elementem stylu eko są przedmioty wykonywane ręcznie z naturalnych surowców.

Ich piękno tkwi w szczegółach! Nierówne powierzchnie czy nieregularne krawędzie nadają całemu wystrojowi niesamowitego klimatu. Gliniane wazony, dywany czy makaty uplecione z wełny lub juty idealnie będą pasować do stylu eko. Równie dobrze możesz wykorzystać przedmioty z recyklingu. Stolik kawowy zrobiony z europalety czy odnowiony kredens po babci również doskonale wpisują się w ekodesign. Przerabiaj więc wszystko, co się da.

Aranżując wnętrze inspirowane naturą, należy zwrócić uwagę na ciekawe meble wykonane z wikliny i rattanu – te surowce świetnie pasują do stylu eko. Jeśli wolisz coś bardziej egzotycznego postaw na bambus. Lekkie, jasne, ażurowe stoliki z tego materiału pasują zarówno do pokoju, jak i na balkon. Oryginalnym akcentem są plecione dodatki z hiacyntu wodnego, trawy, a nawet włókna bananowego. Harmonie wprowadzą dodatki o szorstkich fakturach, takie jak niebielone płótno, surowe, drewniane ramki czy kora brzozy. Jako motyw dekoracyjny w stylu eko często pojawiają się też pnie drzew, pełniące rolę stolików kawowych.

Pamiętaj, że styl eko nawiązuje do natury.

To znaczy, że kolorystyka twojego mieszkania powinna przypominać barwy ziemi. W tym stylu ważne są naturalne, spokojne kolory, dlatego malując ściany możesz postawić na ciepłe odcienie beżu, brązu lub delikatną zieleń. Działają kojąco i świetnie prezentują się w zestawieniu z naturalnymi materiałami, np. drewnem. Jeśli masz małe wnętrze, możesz zaakcentować tylko jedną ścianę, np. pomalować ją na zielono lub nałożyć tapetę z motywem natury. Resztę ścian warto wtedy pomalować jasnym kolorem.

Powyższe wskazówki na pewno pomogą ci urządzić mieszkanie w stylu eko. W tak zaaranżowanym wnętrzu będziesz czuć się wyjątkowo!

Dodaj komentarz