Styl eko – Coraz częściej używana moda?

styl eko

Produkty eko są ostatnimi czasy bardzo modne. Szukamy ich nie tylko na półkach sklepów spożywczych. Zafascynowani naturą chcemy przenieść ją do naszego domu. Duża ilość roślin, kolory ziemi i naturalne materiały to obowiązkowe elementy, do stosowania na styl eko.

Spokój, harmonia i prostota to najkrótszy przepis na aranżację wnętrza w stylu eko, dlatego powinno być ono lekkie, świeże i przestronne, z dużą ilością naturalnego światła. Odsłoń więc okna i zrezygnuj z ciężkich zasłon. Postaw na materiały przyjazne środowisku i proste w formie meble, najlepiej białe lub drewniane.

Wybierając tkaniny do wystroju wnętrza zrezygnuj z tworzyw sztucznych. Postaw na bawełnę organiczną i len, które idealnie wpisują się w styl eko. Są one produkowane bez dodatku szkodliwych środków chemicznych, a ponadto są przewiewne i miłe w dotyku.

Ważnym elementem stylu eko są przedmioty wykonywane ręcznie z naturalnych surowców.

Ich piękno tkwi w szczegółach! Nierówne powierzchnie czy nieregularne krawędzie nadają całemu wystrojowi niesamowitego klimatu. Gliniane wazony, dywany czy makaty uplecione z wełny lub juty idealnie będą pasować do stylu eko. Równie dobrze możesz wykorzystać przedmioty z recyklingu. Stolik kawowy zrobiony z europalety czy odnowiony kredens po babci również doskonale wpisują się w ekodesign. Przerabiaj więc wszystko, co się da.

Aranżując wnętrze inspirowane naturą, należy zwrócić uwagę na ciekawe meble wykonane z wikliny i rattanu – te surowce świetnie pasują do stylu eko. Jeśli wolisz coś bardziej egzotycznego postaw na bambus. Lekkie, jasne, ażurowe stoliki z tego materiału pasują zarówno do pokoju, jak i na balkon. Oryginalnym akcentem są plecione dodatki z hiacyntu wodnego, trawy, a nawet włókna bananowego. Harmonie wprowadzą dodatki o szorstkich fakturach, takie jak niebielone płótno, surowe, drewniane ramki czy kora brzozy. Jako motyw dekoracyjny w stylu eko często pojawiają się też pnie drzew, pełniące rolę stolików kawowych.

Pamiętaj, że styl eko nawiązuje do natury.

To znaczy, że kolorystyka twojego mieszkania powinna przypominać barwy ziemi. W tym stylu ważne są naturalne, spokojne kolory, dlatego malując ściany możesz postawić na ciepłe odcienie beżu, brązu lub delikatną zieleń. Działają kojąco i świetnie prezentują się w zestawieniu z naturalnymi materiałami, np. drewnem. Jeśli masz małe wnętrze, możesz zaakcentować tylko jedną ścianę, np. pomalować ją na zielono lub nałożyć tapetę z motywem natury. Resztę ścian warto wtedy pomalować jasnym kolorem.

Powyższe wskazówki na pewno pomogą ci urządzić mieszkanie w stylu eko. W tak zaaranżowanym wnętrzu będziesz czuć się wyjątkowo!

Dodaj komentarz