Jakie są style wnętrz? Grzejniki kanałowe dopasowane do stylu.

0
grzejniki kanałowe

grzejnik dekoracyjny

Przy urządzaniu mieszkania na ogół staramy się, aby wszystkie jego elementy pasowały do siebie i zlewały się w jedną harmonijną całość. Eklektyzm, a więc mieszanie różnych stylów też może dobrze wyglądać, ale jest znacznie bardziej ryzykowne. Z tego też powodu większość osób decyduje się na aranżowanie wszystkich wnętrz w jednym, określonym stylu. Tylko jakie są style wnętrz? Czym się różnią i który jest najlepszy?

Style dla zwolenników prostoty

Są ludzie, którym w domu przeszkadzają zbędne bibeloty i niepotrzebne przedmioty. Chcą, aby mieszkanie było przede wszystkim funkcjonalne i miłe dla oka. Wyróżnia się kilka stylów, które mniej lub bardziej pasują do tego opisu. Pierwszym z nich jest oczywiście styl minimalistyczny, stawiający na jak największą redukcję przedmiotów w pomieszczeniu. Dominuje często kolor biały i czarny, a także bryły i proste kształty. Pewne elementy stylu minimalistycznego ma w sobie także styl nowoczesny. Cechuje się on także dużym przeszkleniem, a także wykorzystaniem drewna i metalu. Dużą wagę przykłada się do dużej ilości wolnej przestrzeni. Z tego też powodu w domach urządzonych w tym stylu zakłada się często grzejniki kanałowe. Grzejniki kanałowe są ukryte w podłodze, więc nie zajmują dużo miejsca, a do tego nie wywołują efektu „pocenia się” szyb. Na prostotę stawia także styl skandynawski. Jego wyróżnikiem jest korzystanie z drewna jako głównego surowca, a także postawienie przede wszystkim na funkcjonalność wnętrza.

Elegancja i przepych – style dla wymagających

Istnieją także tacy, dla których rajem jest dom pełen poduszek, dekoracji, ozdób i innych gadżetów. Kluczem jest stworzenie miłej, przyjemnej atmosfery, ale także uzyskanie efektu elegancji. Najbardziej stonowanym z tego typu stylów jest styl klasyczny, który spotkać można w największej ilości domów. Nie odbiega on skrajnie w stronę minimalizmu, ale też stara się być stosunkowo funkcjonalny. Coraz większą popularność w naszym kraju zyskuje z kolei styl kolonialny, inspirowany wnętrzami domów brytyjskich kolonizatorów w Afryce. Łączy on w sobie nieco egzotyki (na przykład poprzez maski czy totemy na ścianach) z tradycyjną brytyjską elegancją (ciężkie, masywne drewniane biurka czy regały). Można także zwrócić uwagę na styl romantyczny, odznaczający się delikatnością i nienarzucającą się elegancją. Mieszkania urządzone w tym stylu są pełne jasnych, miłych dla oka kolorów i lekkich, nieprzytłaczających mebli.

Nawet jeśli w najbliższym czasie nie planujemy urządzać domu, warto wiedzieć jakie są style wnętrz. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta będzie mogła się nam przydać.

Dodaj komentarz