Drewno sosnowe – najlepszy surowiec dla krzeseł

0
Krzesła sosnowe

Z pewnością krzesła drewniane będą najlepszym wyborem przy aranżacji wnętrza, balkonu czy ogrodu. Cechują się przede wszystkim trwałością, a dobrze pielęgnowane będą służyć nawet przez kilka pokoleń. Dodatkowo są ponadczasowe i na pewno wpasują się w każdy wystrój. Pamiętajmy również, że  krzesła drewniane są także unikatowe. To bardzo ważny aspekt, przy wyborze surowca. Dlaczego są unikatowe? Ponieważ nie znajdziemy drugiego takiego samego kawałka drewna. Surowce naturalne cechują się niepowtarzalnością. To na pewno ważna sprawa dla osób, które chcą mieć u siebie w domu meble zupełnie inne niż sąsiad. Drewno posiada także elementy zapachowe, które wspaniale mogą nadać wnętrzu charakteru.

Jaki gatunek drewna wybrać?

Doskonałym rozwiązaniem przy wyborze drewna będzie sosna. Otóż surowiec ten pochodzi z klasy I, czyli jest drewnem miękkim, który charakteryzuje się łatwą obrabialnością, a co za tym idzie można tworzyć z niego nieregularne i obłe kształty. Sosna jest również polskim surowcem, co sprawia, że ceny nie są wysokie i nie ma problemu z dostępnością. Krzesła sosnowe nie wymagają również specjalnego traktowania. Wystarczy przetrzeć suchą ściereczką z mikrofibry, aby zachować ich właściwości naturalne.

Zalety krzeseł sosnowych

Krzesła sosnowe cechują się dużymi zaletami, które z pewnością działają pozytywnie na korzyść surowca sosnowego. Po pierwsze sosna jest higroskopijna (reguluje wilgotność pomieszczenia – oddaje lub pochłania parę wodną) i elektrostatyczna (nie elektryzuje się, czyli nie przyciąga kurzu, więc jest łatwa w utrzymaniu czystości). Krzesła sosnowe idealnie będą nadawać się dla alergików lub dla osób nielubiących często sprzątać. Po drugie drewno sosnowe jest lekkie, więc nie będzie problemu przy przesuwaniu czy przenoszeniu krzeseł. Na pewno waga jest dużym atutem, ponieważ częste przesuwanie ciężkich krzeseł może mieć duży wpływ na nasze zdrowie. Po trzecia drewno to surowiec naturalny, który nada naszej aranżacji cudowny drewniany zapach oraz sprawi, że poczujemy się blisko natury. Dodatkowo – krzesła sosnowe nadadzą wnętrzu charakteru.

Podsumowanie

Krzesła sosnowe będą najlepszym wyborem ze względu na swoją lekkość, cenę, a także naturalność. Będą one również świetnym elementem wyposażenia mieszkania alergików, którzy cierpią na zbyt duże ilości kurzu, osadzającego się na meblach. Dodatkowo kupując surowiec polski, wspieramy lokalnych producentów rodzimego drewna, a co za tym idzie nie musimy czekać długo na produkty importowane, które niekoniecznie mogą spełnić nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz