Jak urządzić małą toaletę?

Dla stanowczej większości osób duża i przestronna łazienka, to marzenie. Mieszkając w domu dużo łatwiej jest o taką wygodę. Niestety, decydując się na zakup mieszkania w bloku, albo części segmentu musimy liczyć się z tym, że łazienka w takim miejscu jest z reguły mała. Taką niewielką przestrzeń możemy urządzić w ciekawy i oryginalny sposób. Wystarczy tylko odrobina kreatywności oraz chęci, aby urządzić z klasą małą toaletę.

Mała łazienka – jak optymalnie wykorzystać jej powierzchnię?

W nowym budownictwie coraz częściej mamy do czynienia z powiększaniem salonu, albo kuchni na rzecz wąskiego korytarza lub łazienki. Problem ten nie musi jednak oznaczać całkowitego pozbawienia uroku tego miejsca. Co prawda mamy tu zawężone pole do popisu, ale czyż minimalizm nie jest praktyczny? To właśnie dlatego coraz więcej osób poszukuje sposobu na to jak urządzić małą toaletę. Optymalnym rozwiązaniem jest wtedy wykorzystanie nieco niestandardowych wymiarów poszczególnych elementów. Mała łazienka może w tym celu zostać wyposażona w narożne umywalki, asymetryczne wanny oraz boczne szafki. Takie ciasne pomieszczenie może stać się przestronnym i funkcjonalnym, pod warunkiem, że skorzystamy z kilku prostych rozwiązań.

Najważniejsze jest jednak to, aby przed zakupem mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia małej łazienki dokładnie rozplanować całą przestrzeń. Na początku warto zastanowić się nad kwestią tego, co tak właściwie chcemy przechowywać w niewielkiej toalecie. Pamiętaj przy tym, aby były to przede wszystkim absolutnie niezbędne rzeczy, dzięki czemu skupisz się na maksymalnej funkcjonalności łazienki. Podczas samego planowania nie zapomnij o założeniu odstępów pomiędzy elementami wyposażenia. Zbytnie stłoczenie wszystkiego nie będzie dobrym pomysłem.

Postaw na praktyczność

W większości sklepów poszczególne elementy wyposażenia łazienki są z reguły sporych rozmiarów. Ciężko jest znaleźć ładne, niewielkie oraz wąskie sprzęty czy meble, które nie będą wyglądać po prostu kiczowato. W tym celu warto jest zastanowić się nad zakupem mebli pod wymiar łazienki. Warto także rozważyć możliwość zakupu specjalnych mebli oraz systemów do zabudowy, które wypełnią przestrzeń od podłogi, aż po sufit. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na ręczniki lub środki czystości, które wiele osób trzyma właśnie w łazience. Jeżeli natomiast chodzi o decyzję wyboru prysznica lub wanny – to korzystniej jest wybrać prysznic, ewentualnie wannę z kabiną prysznicową. Taki wybór będzie znacznie praktyczniejszy dla małej łazienki.

Dodaj komentarz