Jak ozdobić ściany w domu? Pomysły na modne dekoracje

obrazy na płótnie

Podczas urządzania domu bardzo często swoją uwagę skupiamy przede wszystkim na kolorach, meblach oraz ozdobach, które znajdą się na półkach. Często zapominamy przy tym niestety o aranżacji ścian, które także są ważną częścią całego wystroju. Puste ściany mogą sprawiać, że pomieszczenie będzie wydawało się nudne oraz będzie pozbawione ciepła. W prosty sposób można to jednak zmienić – wystarczy kilka prostych elementów. Zobacz jak ozdobić ściany w domu, aby współgrały ze stylem pomieszczenia i były prawdziwą wizytówką tego miejsca.

Obrazy na płótnie

Obrazy na płótnie to jeden z bardziej znanych i jednocześnie sprawdzonych sposobów na dekoracje ścian w domu. Tego typu dekoracja jest bardzo trwała, a także atrakcyjna pod względem wizualnym. Możesz wybierać spośród obrazów przedstawiających różnorodne rzeczy: krajobrazy, rośliny, zwierzęta czy też abstrakcję. Z łatwością też dopasujesz rozmiar obrazu do powierzchni, jaką dysponujesz. Obrazy na płótnie wysokiej jakości https://tulup.pl/obrazy-canvas charakteryzują się tym, że mogą w kilka chwil odmienić całe wnętrze i nadać mu klimatu. Każdy obraz jest unikatowy, dlatego bez problemu znajdziesz taki, który będzie w stu procentach odzwierciedlał Twój gust. Niezależnie od tego, w jakim klimacie utrzymane są pomieszczenia w Twoim domu, obraz na płótnie sprawdzi się zawsze.

Półka z ozdobami

W ostatnim czasie bardzo modnym sposobem na ozdobienie ścian w domu jest powieszenie na nich półek, w różnych kształtach i uzupełnienie ich pasującymi do stylu wnętrza dekoracjami. Nad kanapą w salonie doskonale odnajdzie się długa półka, na której można ustawić rośliny, rodzinne fotografie i figurki. Z kolei w sypialni możesz powiesić półkę nad łóżkiem i ustawić na niej obrazy, świece lub lampki. Możliwości jest naprawdę sporo, tak samo, jak półek, które możesz wybrać. Do klasycznych wnętrz polecamy półki drewniane. Z kolei we wnętrzu w loftowym stylu doskonale odnajdą się półki z elementami metalu.

Stara, dobra tapeta

Brak pomysłu na dekoracje ściany? Tapeta lub też fototapeta może okazać się strzałem w dziesiątkę. Do wyboru masz tysiące motywów, wzorów i kolorów. Z pomocą dobrej jakości tapety lub modnej fototapety możesz ożywić przestrzeń w swoim domu i nadać jej zupełnie innego charakteru. Za stosunkowo niewielką kwotę możesz ozdobić ściany, w różnych miejscach w swoim domu, a problem pustej powierzchni po prostu zniknie. Zaletą tapet jest to, że bez problemu można położyć je na ścianie samodzielnie i nie są do tego potrzebne specjalne umiejętności. Oznacza to, że w jeden dzień możesz bez niczyjej pomocy zmienić wygląd domu.

Dodaj komentarz