Mop parowy czy zwykły – który lepiej wybrać do domu?

0
mop parowy

Mop to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób umyć podłogi i cieszyć się czystym domem. Nasuwa się jednak pytanie, czy lepiej sprawdza się mop parowy, czy może mop zwykły? Sporo osób zastanawia się nad tym, czy warto zastąpić klasyczny mop urządzeniem parowym i jakie wady i zalety mają oba te przedmioty. Zobacz jaki mop sprawdzi się lepiej do Twojego domu.

Zalety mopa parowego i zwykłego

Jak wiadomo, głównym zadaniem mopa jest dokładne umycie podłogi. Zarówno mop tradycyjny, jak i mop parowy https://eltkom.pl/Mopy-parowe-c140 pozwala zachować czystość w domu, jednak oba te przedmioty nieco się od siebie różnią. Zaletą mopa parowego jest to, że może on skuteczniej usuwać uporczywe zabrudzenia z podłóg, ponieważ wykorzystuje on w tym celu gorącą parę wodną. Para doskonale radzi sobie z brudem, a dodatkowo odkaża powierzchnię. Mop parowy zabija alergeny i bakterie, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Aby myć mopem parowym, nie trzeba używać detergentów i płukać nakładki czyszczącej w wiadrze z wodą. Nie musisz więc dźwigać ze sobą wiadra i stale wymieniać wody z detergentem na czystą.

Jeśli chodzi o zalety mopów tradycyjnych, to są one lżejsze niż mopy parowe i nie ogranicza nas kabel podłączony do kontaktu. Zasięg tradycyjnego mopa jest nieograniczony i bez problemu można go wsunąć nawet w trudno dostępne miejsca. Oprócz tego można nimi czyścić nawet delikatne podłogi, które mogłyby stracić na swoim wyglądzie z zetknięciu z gorącą parą. Mopy tradycyjne są tanie i łatwo dostępne dlatego praktycznie każdy może pozwolić sobie na taki zakup.

Jaki mop wybrać do domu?

Tak naprawdę ciężko jest w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Najlepiej będzie zainwestować w mopa parowego, ale przy okazji mieć pod ręką także mopa tradycyjnego. Mop parowy idealnie dopełnia się z mopem tradycyjnym, dlatego warto mieć oba te przedmioty w swoim domu. Jeśli będziesz chciał odkazić powierzchnię i pozbyć się z niej trudnych zabrudzeń to wystarczy, że sięgniesz po mopa parowego. Z kolei, jeśli szybko będziesz chciał odświeżyć podłogę, możesz sięgnąć po lekkiego i mobilnego mopa tradycyjnego.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest posiadanie obu rodzai mopów, szczególnie że nie są to drogie urządzenia. Za tradycyjny mop trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych, a za dobry mop parowy 200-300 zł. Jest to jednorazowy wydatek, który wystarcza na bardzo długi czas, ponieważ później trzeba wymieniać jedynie nakładki mopujące, które są tanie.

Dodaj komentarz