Jak szybko i dokładnie posprzątać cały dom?

0

Jak szybko i dokładnie posprzątać cały dom?

Okazuje się, że za parę minut przyjedzie niespodziewany gość, a może już niedługo w drzwiach pojawi się teściowa? Posprzątanie całego domu nie musi wcale zająć kilka godzin. Sprawdź nasze możliwości szybkiego posprzątania domu i ze spokojem powitaj swoich gości.

Szybkie sprzątanie domu – organizacja

Regularne czyszczenie i sprzątanie zapewni najlepsze rezultaty. Mieszkanie jest wówczas dobrze zorganizowane i nie trzeba się martwić nagłymi wizytami. Co jednak zrobić, gdy zabawki dziecka znajdują się w całym domu, a okno prysznicowe wręcz domaga się by je umyć.

Organizacja sprzątania domu to ważny problem, z którym można sobie poradzić nawet w bardzo zabrudzonych pomieszczeniach (na przykład po przeprowadzce). Warto na początku stworzyć plany dzienne lub tygodniowe. W ten sposób można zapanować nad panującym chaosem. W swoim planie uwzględnić należy nie tylko swój wkład w sprzątanie, ale także wkład innych domowników. Wspólna dbałość o przestrzeń życiową nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale także pomoże Ci wykształcić nawyki, które z czasem zaprocentują. Utrzymanie czystości w domu nie jest wyłącznie Twoim obowiązkiem. Należy również pamiętać, że czyszczenie wymaga odpowiedniego sprzętu. Jeśli nie masz w domu dobrej szmatki lub odkurzacza to warto w takowe się wyposażyć. Przydać może się również mop i oczywiście dobrej jakości środki chemiczne, które pomogą usunąć brud. Pamiętaj, aby uwzględnić to wszystko w swoich planach.

Szybkie sprzątanie łazienki i kuchni

Sprzątanie łazienki może być czasochłonne. Skup się na tym, co najważniejsze i najbardziej widoczne. Chodzi przede wszystkim o toaletę i umywalkę. Brud szybko gromadzi się na tych powierzchniach i jest wyraźnie widoczny. Poza tym czysta toaleta jest dobra dla zdrowia. Warto codziennie dodawać do muszli środek czyszczący i stosować kostki odświeżające. Sprzątanie łazienki nie będzie kompletne, jeśli nie zadbasz o prysznic lub wannę. Pamiętaj, aby sprawdzić stan i usunąć kamień z powierzchni. Na koniec umyj podłogę.

Kuchnia to miejsce, w którym gromadzi się nie tylko brud, ale także tłuszcz, który utrudnia czyszczenie. Zacznij od wytarcia blatów i kuchenki, a następnie włóż wszystkie naczynia do zmywarki. Dzięki temu przestrzeń staje się bardziej otwarta. Umyj szafki płynem do naczyń i szmatką lub ręcznikiem papierowym. Odłóż na swoje miejsce wszelakie produkty spożywcze, kubki i talerze. Wytrzyj zabrudzenia na płycie i w jej okolicy. To tutaj występuje największe prawdopodobieństwo wystąpienia zabrudzeń po gotowaniu. Na koniec odkurz i wytrzyj podłogę. Piekarnik i lodówkę można wyczyścić następnym razem, bowiem nie są to miejsca widoczne na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz