Naturalne olejki eteryczne – dodatek do masażu i na lepsze samopoczucie!

0
naturalne olejki eteryczne

W ostatnim czasie naturalne olejki eteryczne stają się niezwykle popularne. Wpływ mają na to nie tylko ich lecznicze właściwości, ale także piękne, otulające nasze zmysły zapachy, które odpowiednio wykorzystane, pomagają zrelaksować się po ciężkim i wymagającym dniu. Na szczególną uwagę zasługują olejki, które posiadają w 100% naturalny skład. Dlaczego? Ponieważ działają dużo lepiej, a przy tym są zdrowsze dla naszego organizmu niż ich nienaturalna wersja.

Do czego wykorzystuje się naturalne olejki eteryczne?

Wbrew pozorom olejek eteryczny wykorzystywany jest na wiele, różnych sposobów. Może być wykorzystywany jako otulający zmysły odświeżacz powietrza, dodatek do relaksującego masażu, czy kąpieli, jako płukanka na zainfekowane gardło, lub kompres na obolałe miejsce, a nawet jako dodatek do prania. Dzięki temu ostatniemu nasze ubrania będą otulały nas przepięknym zapachem. Również kosmetyka wykorzystuje olejki eteryczne, które odpowiednio regenerują skórę i pomagają odzyskać jej zdrowy i nieskazitelny wygląd. Wykorzystanie olejku eterycznego zależne jest od jego rodzaju.

Dzięki tak wszechstronnemu wykorzystywaniu naturalne olejki sprawdzają się w wielu sferach naszego życia. Odpowiednio pomagają spełnić nasze indywidualne potrzeby oraz oczekiwania.

100% naturalne olejki eteryczne cieszą się szczególną popularnością, ponieważ w czasach pandemii i napiętej sytuacji na świecie coraz więcej osób potrzebuje skutecznego relaksu. Olejki eteryczne sprawdzają się szczególnie dla osób, które lubią cyklicznie urządzać sobie domowe SPA – nie tylko dla ciała, ale i również dla zmysłu węchu. Samodzielnie urządzona w domowym zaciszu aromaterapia na poprawę samopoczucia to doskonały pomysł na weekendowy relaks! Naturalne olejki eteryczne do dyfuzorów są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które potrzebują chwili wieczornego relaksu w domowej przestrzeni. Jak już wspominaliśmy olejki mogą być stosowane do aromaterapii oraz jako dodatek do masażu, który podczas romantycznego wieczoru może wykonać specjalnie dla Ciebie Twój partner lub partnerka.

Jak wybrać odpowiedni olejek eteryczny?

Naturalne olejki eteryczne cechują się wieloma właściwościami zdrowotnymi i nie tylko. Wybór odpowiedniego produktu pomoże pozbyć się przewlekłego bólu lub schorzenia. Warto zatem nieco bardziej zagłębić się w temacie rodzaju jak i również zastosowań poszczególnych olejków. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaki olejek należy wybrać na ból, a jaki na nadmierny stres, czy przeziębienie.

Dla przykładu olejek pomarańczowy sprawdza się szczególnie w przypadku napięcia mięśniowego, problemów ze snem lub depresji. Regularne dodawanie kilku kropel olejku do kąpieli lub masażu wykonanego przez bliską osobę, pozwoli ukoić zszargane nerwy i zrelaksować się po ciężkim dniu. Natomiast olejek eukaliptusowy sprawdzi się znakomicie do domowej inhalacji w czasie grypy, przeziębienia, czy zapalenia oskrzeli. Dodanie go do kąpieli łagodzi stany zapalne, a wmasowany w skórę pomaga obolałym mięśniom.

Przed zakupem olejku warto zatem najpierw zastanowić się nad tym, co chcemy osiągnąć dzięki jego stosowaniu oraz sprawdzić właściwości danego produktu.

Dodaj komentarz